Home > Αθλητικά > Στίβος Μπόιτσιος και Κυνατίδου χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αναλυτικά οι επιδόσεις των Δραμινών αθλητών

Στίβος

Μπόιτσιος  και Κυνατίδου χρυσό μετάλλιο

στο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων που έγινε στο στάδιο των Τρικάλων. Εντυπωσιακές ήταν οι επιδόσεις των Δραμινών αθλητών αν αναλογιστεί κανείς πως πολλοί από αυτούς λόγω της εξεταστικής περιόδου πήραν μέρος στην διοργάνωση μόνο με 20 μέρες προπόνησης.

Στην τελική βαθμολογία ο ΣΚΑ Δράμας κατέλαβε την 9η θέση με 54 βαθμούς ανάμεσα σε συλλόγους από  ολόκληρη την Ελλάδα στους Νεάνιδες . Ο ΑΟ Δράμας κατέλαβε την 73η θέση, ενώ ο ΑΣ Δράμας ο Πολυνίκης κατέλαβε την 93η θέση. Στους Εφήβους ο ΣΚΑ Δράμας κατέλαβε την 27η θέση και ο ΑΣ Δράμας την 85η θέση. Ο Μπόιτσιος Παύλος τερμάτισε στην 1η θέση και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, ενώ χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και η Κυνατίδου Νικολέττα.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των Δραμινών αθλητών:

kynatidoy

Στα 800 μ. Νεανίδων η Κυνατίδου Νικολέτα κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο με 2:10.38

2018-06-18_081743

Ο Μπόιτσιος Παύλος αθλητής του ΣΚΑ Δράμας κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 110 μ. εμπόδια με χρόνο 14.58.

Στα 1500 μ. Νεανίδων η Κυνατίδου Νικολέτα του ΣΚΑ Δράμας κατέκτησε την 2η θέση με χρόνο 4:38.00.

Στο ακόντιο Νεανίδων η Γρηγοριάδου Μελπομένη αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας κατέλαβε την 4η θέση  με καλύτερη επίδοση 41.77.

Στο ακόντιο Εφήβων ο Ταντσινης Άγγελος κατέκτησε την 6η θέση με 48.14

Στα 3000 μ. ΦΕ Νεανίδων η Κιόρογλου Αναστασία αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας τερμάτισε στην 3η θέση με χρόνο 11:40.18

Στο ίδιο αγώνισμα η Σωτήρ Ελένη αθλήτρια του ΑΟ Δράμας κατέλαβε την 8η θέση με χρόνο 12:42.19 και στην 9η θέση τερμάτισε η Τσαγκουρίδου Βαρβάρα αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας με χρόνο 12:55.24

Στα 3000 μ. ΦΕ Εφήβων ο Τζιερτζίδης Στέφανος του ΑΟ Δράμας κατέλαβε την 4η θέση με χρόνο 10:10.36

Στην σφαιροβολία Νεανίδων η Βερβερη Αργυρώ του ΣΚΑ Δράμας κατέκτησε την 7η θέση με 10.66

Στο άλμα σε ύψος Εφήβων ο Κουρσιούμης Νικόλαος του ΑΣ Δοξάτου κατέλαβε την 8η θέση με 1.84

Στα 3000 μ. Νεανίδων η Κιόρογλου Αναστασία του ΣΚΑ Δράμας κατέλαβε την 12η θέση

Στα 3000 μ. Νεανίδων η Καμνιάτσου Θεοφανία του ΑΣ Δράμας ο Πολυνίκης κατέλαβε την 13η θέση

Στην δισκοβολία εφήβων ο Ουρούμης Λάζαρος αθλητής του ΣΚΑ Δράμας κατέλαβε την 9η θέση με 44.81