Home > Αθλητικά > TAE KBO NTO Τέσσερα μετάλλια και δύο προκρίσεις στο Ευρωπαϊκό για τον Άτλαντα Προσοτσάνης

Σόφια – Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα TAE KBO NTO

Τέσσερα μετάλλια και δύο προκρίσεις

στο Ευρωπαϊκό για τον Άτλαντα Προσοτσάνης

Με τέσσερα μετάλλια στις αποσκευές του και δύο προκρίσεις για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα γύρισε από την Σόφια της Βουλγαρίας ο Άτλαντας Προσοτσάνης. Στο 2nd MULTI EUROPEAN GAMES που πραγματοποιήθηκε στη Σόφια ένα από τα δυσκολότερα πρωταθλήματα όπου συμμετείχαν 1850 αθλητές από 330 Ευρωπαϊκούς Συλλόγους, οι αθλητές της Προσοτσάνης κατάφεραν να διακριθούν στην διοργάνωση.

Χρυσό μετάλλιο πήρε ο Μπαρκωφ Αλέξανδρος και ταυτόχρονα προκρίθηκε στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παίδων Under 21.

KARATE1

Η Λιάπη Σταυρούλα έχασε στον τελικό και κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο, όπως επίσης και την πρόκριση για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Η Τασχουνίδου Ιωάννα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο όπως επίσης και το χάλκινο μετάλλιο πήρε και ο Μωυσιάδης Δημήτρης. Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία τους στην διοργάνωση και των Παπάζογλου Ελένη, Παπαστεργίου Κωνσταντίνο, Δικμανη Νικόλαο και Τσελιο Νικόλαο όμως δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο.