Home > Αθλητικά > Τρία χρυσά μετάλλια για τον Α.Σ. Άτλαντα Προσοτσάνης-Πανελλήνιο Πρωτάθλημα TAEKWONDO

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα TAEKWONDO

Τρία χρυσά μετάλλια για

τον Α.Σ. Άτλαντα Προσοτσάνης

Η Ελληνική Ομοσπονδία ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ, διοργάνωσε το «Πανελλήνιο Πρωτάθλημα TAEKWONDO Εφήβων/Νεανίδων και Παίδων/Κορασίδων», στη Χαλκίδα, από τις 27 έως τις 31 Οκτωβρίου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Κανήθου «Τ. Καμπούρης» .

Εντυπωσιακή ήταν η συμμετοχή των αθλητών του Συλλόγου Α.Σ. Άτλαντας  Προσοτσάνης. Ο Αλέξανδρος Μπάρκωφ του Α.Σ. Προσοτσάνης, θα είναι ένας από τους αθλητές που θα εκπροσωπήσουν το ελληνικό Ολυμπιακό ταεκβοντό στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων/νεανίδων του Σεράγεβο, κατηγορίας Ε4, το διάστημα 12-15 Νοεμβρίου.

Ο Αλέξανδρος Μπάρκωφ, πήρε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία του των 48 κιλών, και κατέκτησε τη συμμετοχή του με την Εθνική Ομάδα στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Επίσης, οι αθλητές της Προσοτσάνης, κατέκτησαν και άλλα μετάλλια στη διοργάνωση και συγκεκριμένα χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι Θανάσης Πουρνάρκας και Κωνσταντίνος Τσέλιος.

Ασημένιο μετάλλιο και την δεύτερη θέση, κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Παπαστεργίου, και το χάλκινο μετάλλιο ο Θανάσης Τσιτάκης. Στην ίδια διοργάνωση οι αθλητές της Προσοτσάνης, Ελένη Παπάζογλου, Παναγιώτα Κατιφούδη, Δημήτρης Μωυσιάδης και Σέργιος Μπάρκωφ, κατέκτησαν την πέμπτη θέση.