Home > Αθλητικά > Τρίποντο κορυφής για τον Πανδραμαϊκό-Με ανατροπή η Δόξα επανήλθε στις νίκες

Τρίποντο κορυφής για τον Πανδραμαϊκό-Με ανατροπή η Δόξα επανήλθε στις νίκες

Τρίποντο κορυφής

για τον Πανδραμαϊκό

Με ανατροπή η Δόξα επανήλθε στις νίκες

Ο Πανδραμαϊκός στο γήπεδο του Ξηροποτάμου κέρδισε με 3-0 τον Θερμαϊκό Θέρμης και βρίσκεται στην κορυφή της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τη δραμινή ομάδα ήταν ο Παυλίδης, ο οποίος πέτυχε και τα τρία γκολ του Πανδραμαϊκού στο πρώτο μισάωρο κλειδώνοντας ταυτόχρονα και τη νίκη.

Η Δόξα επανήλθε στις νίκες κερδίζοντας μέσα στην Χρυσούπολη τον Νέστο με 2-1 με τους Μαυραετούς να κάνουν την ανατροπή. Οι γηπεδούχοι με κεφαλιά του Φραγκούλη προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτο ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Κόντος ισοφάρισε αρχικά σε 1-1 στο 60’ και στο τέλος του παιχνιδιού ο Μπράουν έκανε το 1-2 για την ομάδα της Δράμας, η οποία πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς.