Home > Αθλητικά > Έβρεχε γκολ στην 3η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ

Έβρεχε γκολ στην 3η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ

Έβρεχε γκολ

στην 3η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ

Εύκολο απόγευμα είχε ο Πανδραμαϊκός που επανήλθε στις νίκες στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος και κέρδισε τον Ξηροπόταμο με 7-0, με τους φιλοξενούμενους  να ψάχνουν να βρουν τα πατήματά τους.

Στον Καλαμώνα οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά, προηγήθηκαν στο 20λεπτο με 2-0, όμως η Προσοτσάνη κατάφερε να κάνει – με την εμπειρία της – την πλήρη ανατροπή και να κερδίσει με 4-2.

Η Χωριστή προηγήθηκε νωρίς, όμως η αποβολή του Παπαεμμανουήλ άλλαξε τη ροή του αγώνα και η Πετρούσα, στις καθυστερήσεις του αγώνα, ισοφάρισε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με τον Δροσίδη.

Οι Αμπελόκηποι είχαν εύκολο απόγευμα απέναντι στην Κ. Βρύση την οποία κέρδισαν με 6-1 στην έδρα τους.

Το Φωτολίβος με 2 γκολ στο δεύτερο σαραπεντάλεπτο με τους Βασιλειάδη και Σαββίδη πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης κερδίζοντας τους Σιταγρούς εκτός έδρας.

erasitexniko

2-0 κέρδισε η Ν. Αμισός τον Δουμπέσα στο παιχνίδι «διαφήμιση» για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο. Στο 55’ ο Ζαγιάκου έκανε το 1-0 για τη Ν. Αμισό και λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού ο Κονσούλια έκανε το τελικό 2-0.

Βώλακας, Κύργια μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας.