Home > Αθλητικά > 1ος αγώνας περιφερειακού κυπέλλου Α Ζώνης Ipsc handgun Σάρωσε τα μετάλλια ο δραμινός σύλλογος

1ος αγώνας περιφερειακού κυπέλλου Α Ζώνης Ipsc handgun

Σάρωσε τα μετάλλια

ο δραμινός σύλλογος

Την περασμένη Κυριακή στο σκοπευτήριο ΝΑΡΡΕΣ, στην Θεσσαλονίκη, διεξήχθη ο 1ος αγώνας για το περιφερειακό κύπελλο ipsc handgun 2019 A Ζώνης.

Ο Σκοπευτικός Σύλλογος Δράμας συμμετείχε με 14 αθλητές, οι οποίοι και διακρίθηκαν με υψηλές επιδόσεις. Χαρακτηριστικό παράδειγμα στην κατηγορία standard overall στην 1η πεντάδα βρέθηκαν τέσσερις αθλητές του δραμινού Συλλόγου. Συγκεκριμένα ο Στρατήρος Ιωάννης πήρε την 1η θέση από τον ΣΣΔράμας, την 2η θέση ο Λιόγγος Χρήστος από τον  ΣΟΚιλκις και την 3η θέση ο Παπαδόπουλος Παναγιώτης επίσης από τον ΣΣΔράμας. Στην 4η θέση τερμάτισε ο Ιωαννίδης Ιωάννης (ΣΣΔράμας) και στην 5η ο Κουγιουμτζής Χρυσοβαλάντης επίσης του ΣΣΔράμας.

skopobolh2

Στην Κατηγορία production ο ΣΣΔράμας κατέλαβε την 3η θέση στο ομαδικό με αθλητές τους Σακαλίδη Παναγιώτη, Τσομπανίδη Ιωάννη, Πέντσα Άννα και Τσιότσιο Αναστάσιο, ο οποίος κατέλαβε και την 3η θέση στην υποκατηγορία production super senior.

Επίσης στην διοργάνωση βραβεύτηκαν από τον αντιπρόεδρο της ΣΚΟΕ, για το περιφερειακό κύπελλο Α ζώνης 2018, ο Στρατήρος Ιωάννης για την κατάληψη της 1ης θέσης στην κατηγορία standard overall και ο Τσιότσιος Αναστάσιος για την 3η θέση στην υποκατηγορία production super senior.