Α ΕΠΣ Δράμας Παραμένουν αήττητοι Άγιος Αθανάσιος και Βώλακας

Α ΕΠΣ Δράμας

Παραμένουν αήττητοι

Άγιος Αθανάσιος και Βώλακας

Με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ Δράμας με τον Άγιο Αθανάσιο να κερδίζει 6-0 τον Καλαμώνα και να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Στην πρώτη θέση βρίσκεται και ο Βώλακας που έκανε το 2 στα 2 κερδίζοντας με 2-0 μέσα στο Καλαμπάκι στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Σκόρερ για τον Βώλακα οι Στάϊκος και Άρμεν.

Στο άλλο ντέρμπι της αγωνιστικής, Αμπελόκηποι και Νέα Αμισός μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, όπου στο πρώτο δεκάλεπτο πέτυχαν τα δύο γκολ οι δύο ομάδες με Τσιμισκίδη και Μίτρε αντίστοιχα.

Το Μικροχώρι κέρδισε με 3-0 τη Χωριστή, ενώ ο Πανδραμαϊκός πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με 2-0 μέσα στο Φωτολίβος.

Με δύο γκολ του Τσακμακίδη στο 2ο ημίχρονο, η Προσοτσάνη κέρδισε την Καλλίφυτο, ενώ με γκολ του Καλαϊδόπουλου, η Πετρούσα κέρδισε με 2-1 μέσα στον Ξηροπόταμο.