Home > Αθλητικά > Από τεσσάρα σε τεσσάρα ο Πανδραμαϊκός- Νέο στραβοπάτημα για την Δόξα Δράμας

Από τεσσάρα σε τεσσάρα ο Πανδραμαϊκός- Νέο στραβοπάτημα για την Δόξα Δράμας

Από τεσσάρα σε τεσσάρα

ο Πανδραμαϊκός

Νέο στραβοπάτημα για την Δόξα Δράμας

Συνεχίζει αήττητος στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο Πανδραμαϊκός, που αυτή τη φορά κέρδισε με 4-1 τον Πανθρακικό στη Δράμα. Από την 4η αγωνιστική, η ομάδα της Δράμας για μία ακόμη φορά έδειξε ότι έχει σηκώσει ψηλά τον πήχη φέτος, παρά τις δυσκολίες του καλοκαιριού, με τα όσα συνέβησαν.

Οι παίκτες του Πέτρου Στοϊλα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 2’ με κεφαλιά του Κουκόλη. Ο αμυντικός του Πανδραμαϊκός πήδηξε πιο ψηλά απ’ όλους στο κόρνερ και έκανε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Παυλίδης με εντυπωσιακή ενέργεια και διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0 για τον Πανδραμαϊκό.

Η ομάδα της Δράμας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και την κατοχή της μπάλας στο πρώτο 35λεπτο, ενώ ο Πανθρακικός ανέβασε την απόδοσή του και προσπάθησε να πετύχει κάποιο γκολ στο τελευταίο 10λεπτο.

Στην επανάληψη, ο Πανθρακικός μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και μείωσε στο 68’ με τον Σπανάρα ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Αχαλινόπουλος  με εύστοχο πέναλτι έκανε το 3-1.

Λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, ο Παυλίδης έκανε το 4-1 (αγαπημένο σκορ για τους Δραμινούς) που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Δράμας 3-0

Νέα ήττα για την ομάδα της Δόξας Δράμας. Οι Μαυραετοί ηττήθηκαν με 3-0 από τον Απόλλων Παραλιμνίου εκτός έδρας και έδειξαν ότι βρίσκονται σε άσχημη αγωνιστική κατάσταση. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς, μόλις στο 5’ με κεφαλιά του Γκέκα, ενώ στο 55’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0. Στο 58’ ο Τζαμπέγια έκανε το 3-0 με πλασέ.

Η Δόξα δεν μπόρεσε να αντιδράσει μέχρι το τέλος του αγώνα και το 3-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.