Home > Αθλητικά > Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας 60-75-Βρίσκει αγωνιστικό ρυθμό η ομάδα της Δράμας

Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας 60-75-Βρίσκει αγωνιστικό ρυθμό η ομάδα της Δράμας

Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας 60-75

Βρίσκει αγωνιστικό ρυθμό

η ομάδα της Δράμας

Σπουδαία νίκη, με 60-75 πέτυχε ο ΚΑΟΔ απέναντι στην Ασπίδα Ξάνθης, στην 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Οι παίκτες του Γρηγοριάδη, μπήκαν συγκεντρωμένα στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν στο πρώτο δεκάλεπτο μια διαφορά δεκατριών πόντων την οποία και κράτησαν μέχρι και στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, η ομάδα του ΚΑΟΔ με δυνατή άμυνα δεν άφησε τον αντίπαλο να «μπει» στο παιχνίδι και έφτασε άνετα στο τέλος στη νίκη με 60-75. Ο Στυλίδης, πέτυχε τους 25 πόντους για την ομάδα του ΚΑΟΔ και ήταν ο πρώτος σκόρερ.

Δεκάλεπτα: 11-23, 25-40, 43-59, 60-75

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 8(2), Παπαδάκης 13(2), Παπαϊωάννου, Σαλεπτσής, Σκριάπας, Παπανικολάου 3, Σανούδος 3, Παυλάκης 9(1), Κουτσογιάννης 13(1), Παναγιωτόπουλος 4(1), Μπουραζάνης 4, Κάλφας 3(1), Ρούμογλου.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Γαϊτάνης 8(2), Σιταρίδης, Στυλίδης 25(4), Γαϊτανίδης 9(2), Γρηγοριάδης 7, Κουμλέλης 11(1), Μπόζης 6, Μούκας 9(3), Μπέσας, Κεραμιτσόπουλος.