Home > Αθλητικά > Δόξα 2016 – ΑΕΛ 0-1-Ήττα για την ομάδα της Δράμας στις λεπτομέρειες

Δόξα 2016 – ΑΕΛ 0-1-Ήττα για την ομάδα της Δράμας στις λεπτομέρειες

Α’ Εθνική Γυναικείο Ποδόσφαιρο

Ήττα για την ομάδα

της Δράμας στις λεπτομέρειες

Δόξα 2016 – ΑΕΛ 0-1

Την ήττα με 1-0, στην 7η Αγωνιστική της Α’ Εθνικής γνώρισε η Γυναικεία ομάδα της πόλης μας, Δόξα 2016 από την αντίστοιχη ομάδα της Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν δυνατά και απείλησαν στο 10’ με σουτ της Μούστο, όμως η Γαβριηλίδου έδιωξε εντυπωσιακά.

Στο 25’, ήρθε η πρώτη καλή φάση για την ομάδα της Δράμας με σουτ της Κοτσάκι, όμως η Βασιλειάδου έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, η Μούστο με πλασέ έκανε το 0-1 για την ομάδα της Λάρισας. Στην επανάληψη, η ομάδα της Δράμας προσπάθησε να αντιδράσει με κύρια αιχμή την Χατζηιωάννου, όμως η Βασιλειάδου κράτησε το μηδέν για την εστία της.

Η διοίκηση της Δόξας 2016, με ανακοίνωσή της μετά το τέλος του παιχνιδιού ευχαρίστησε τους Ευριπίδη Βακουφτσή προπονητής τερματοφυλάκων, Κωνσταντίνο Χαρέλα φυσικοθεραπευτή, Βασίλη Μητάκο γυμναστή της ομάδας της ΑΕΛ αλλά και τον γιατρό του αγώνα για την άμεση βοήθεια που πρόσφεραν στην αθλήτρια της Δόξα 2016, Εύη Γαβριηλίδου μετά από λιποθυμικό επεισόδιο κατά τη διάρκεια του αγώνα. Η αθλήτρια μεταφέρθηκε άμεσα στο νοσοκομείο και μετά από τις απαραίτητες εξετάσεις της δόθηκε εξιτήριο. Η ομάδα όπως και εμείς ευχόμαστε στην Εύη περαστικά και γρήγορη ανάρρωση.

Η ομάδα της Δράμας αγωνίστηκε με τις: Γαβριηλίδου, Allie, Πασπάλη, Σωμάδη, Τζίντζογλου, Κοτσάκι, Πέμπε, Μπάντη, Χατζηιωάννα, Σωτήρα. Αγωνίστηκαν και οι: Εγγονοπούλου, Κοσκερίδου, Αλλατζίδου, Πουλιούδη και Ναλμπάντη.