Home > Αθλητικά > Χρυσό μετάλλιο η Δραμινή Μαρία Μπέλλη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χιονοδρομίας

Χρυσό μετάλλιο η Δραμινή Μαρία Μπέλλη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χιονοδρομίας

Χρυσό μετάλλιο η Δραμινή

Μαρία Μπέλλη στο Πανελλήνιο

Πρωτάθλημα Χιονοδρομίας

Το Σάββατο 18 και την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, διεξήχθη στο Χιονοδρομικό κέντρο  Μετσόβου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χιονοδρομίας Δρόμων Αντοχής.

Ο Ε.Ο.Σ. Δράμας, συμμετείχε για ακόμη φορά πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Οι  καιρικές συνθήκες ήταν τέλειες και έτσι οι αθλητές είχαν την ευκαιρία να τρέξουν τους αγώνες  χωρίς προβλήματα, γεμίζοντας για άλλη μία φορά την συλλογή τους  με μετάλλια.

Ο ΕΟΣ Δράμας κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Γυναικών με την Μαρία Μπέλλη στο αγώνισμα των 5 χλμ. ελεύθερης τεχνικής.

Επίσης, ο Κωνσταντίνος Αναστασιάδης, κατέκτησε την πέμπτη θέση στα 2,5 χλμ.

Ο ΕΟΣ Δράμας, κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο και την δεύτερη θέση στο ομαδικό στην κατηγορία Ανδρών και την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο ομαδικό στην κατηγορία Γυναικών.