Home > Αθλητικά > Με δέκα παίκτες τα Τρίκαλα έκαναν την ανατροπή! Δόξα Δράμας – Τρίκαλα 1-2

Με δέκα παίκτες τα Τρίκαλα έκαναν την ανατροπή! Δόξα Δράμας – Τρίκαλα 1-2

Δόξα Δράμας – Τρίκαλα 1-2

Με δέκα παίκτες τα Τρίκαλα

έκαναν την ανατροπή!

Την ήττα γνώρισε με 2-1 η Δόξα στο πρώτο παιχνίδι του 2ου γύρου απέναντι στα Τρίκαλα, όπου οι φιλοξενούμενοι παρά το γεγονός ότι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 30’ έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο τη νίκη κι έκαναν την ανατροπή στο 2ο ημίχρονο.

Η Δόξα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, πήρε τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκε στο 18’ όταν από σέντρα του Μάρτινς και λανθασμένη απομάκρυνση, η μπάλα έφτασε στον Καψάλη ο οποίος με προβολή έκανε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι στο 30′ έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τσιμίκα, που έκανε φάουλ στον Μάρτινς όταν αυτός ήταν έτοιμος να βγει τετ α τετ.

Στην επανάληψη, τα Τρίκαλα κατάφεραν στην να ισοφαρίσουν, στο 67′ οταν ο Πάνος σέντραρε, οι αμυντικοί  της Δοξας δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν και ο Τριανταφυλλάκος που έγινε κάτοχος της μπάλας ανενόχλητος σούταρε για το 1-1. Στο 82′ ο Τριανταφυλλάκος εκτέλεσε απευθείας φάουλ κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2 το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος.

Οι συνθέσεις:

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Πεταυράκης, Ρουγκάλας, Καψάλης, Σιώπης, Μακρής, Πατράλης, Κρητικός (36′ Κασασόλα, 63′ Αυγενικού), Μάρτινς, Μπαϊκαρά (83′ Σαμπανίδης), Δούμτσιος.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Ταΐρης, Πάνος, Νιάρος (40′ Ντόσης), Κούλπας (75′ Ντιαλό), Συριόπουλος, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Γκουγκούδης (65′ Σισέ), Τσιμίκας, Καπός, Μαρκόφσκι.