Home > Αθλητικά > Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης 2-4 – Άξιοι της μοίρας τους οι Μαυραετοί – Η Δόξα δέχθηκε τρία γκολ σε πέντε λεπτά

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης 2-4

Άξιοι της μοίρας

τους οι Μαυραετοί

Η Δόξα δέχθηκε τρία γκολ σε πέντε λεπτά

Στην 3η αγωνιστική των πλέι άουτ η Δόξα κέρδιζε με 2-1 τον Καραϊσκάκη μέχρι το 71’ και οι φιλοξενούμενοι με τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά έκαναν την ανατροπή. Από το 80΄ μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού, η Δόξα κατάφερε να φανεί πολύ λίγη στον αγωνιστικό χώρο.

Η Δόξα άνοιξε το σκορ με τον Σαμπανίδη στο 23’ και ο Ναζίμ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 60’ κάνοντας το 1-1. Ο Πινδώνης με κεφαλιά έκανε το 2-1 στο 71’ και μέσα σε πέντε λεπτά οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-3. Η είσοδος του Μπρέμπο στον αγωνιστικό χώρο στο 79’ «υπνώτισε» τους Μαυραετούς. Στην πρώτη του επαφή, ο Μπρέμπο έκανε το 2-2 στο 80’ και στο 81’ έβγαλε τη σέντρα για να πιάσει την κεφαλιά ο Ρούνεϊ και να κάνει το 2-3. Στο 84’ ο Δούμτσιος διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

Την ίδια στιγμή, οι συνεχόμενες παραβιάσεις του υγειονομικού πρωτοκόλλου που παρατηρήθηκαν στην Super League 2, αλλά και η αδυναμία της διοργανώτριας να ελέγξει την κατάσταση αλλά και να προβεί σε κυρώσεις, φέρνει την παρέμβαση της Πολιτικής Προστασίας. Σύμφωνα με δήλωσή του, ο υφυπουργός Πολιτικής Προστασίας και Διαχείρισης Κρίσεων, Νίκος Χαρδαλιάς ανέφερε ότι θα εισηγηθεί την αναστολή του πρωταθλήματος της SL2 στην Επιτροπή των Λοιμωξιολόγων την προσεχή Δευτέρα.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Ηλιάδης, Μπελεβώνης, Άντερσον, Κουκόλης, Παρασκευάς, Πινδώνης, Αγγελόπουλος (66′ Παπϊωάννου), Μενσά (66′ Κόντος), Φυτόπουλος (46′ Παπαργυρίου), Μαυριάς, Σαμπανίδης.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Χουάντερσον, Τάμπας (37′ Φετεινίδης), Μπεκατώρος (79′ Mπρέμπος), Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Ρουμπάνγκουκα (37′ Κορέλας), Ναζίμ, Λόβριτς, Δούμτσιος, Μαύρου (67′ Λουίς Φελίπε), Βανκεβάι.