Home > Αθλητικά > Δεύτερη συνεχόμενη νίκη στη μάχη για την παραμονή της η Δόξα Δράμας=Δόξα Δράμας-Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 4-1

Δόξα Δράμας-Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 4-1

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη

στη μάχη για την παραμονή

της η Δόξα Δράμας

Η Δόξα, ήθελε πολύ το ματς στη μάχη που δίνει για την παραμονή της στην κατηγορία και νίκησε 4-1 τον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας για την 26η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου.

Η Δόξα Δράμας πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα και μετά από πολύ καιρό πέτυχε 4 γκολ απέναντι στην Αγία Μαρίνα με τους Μαυραετούς να αγωνίζεται με την πλάτη στον τοίχο κάθε Κυριακή.

Οι Μαυραετοί, συνεχίζουν να βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη και κάθε νίκη είναι σημαντική οκτώ αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Η Δόξα στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 2-0 με γκολ των Ρούτση και Κυριακίδη (με εύστοχο πέναλτι).

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 25’ με μακρινό σουτ του Τσολάκη, ο οποίος έκανε το 2-1 που ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Κυριακίδης στο 55’ έκανε το 3-1, ενώ στο 78’ ο Ξανθόπουλος διαμόρφωσε το 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις :

Δόξα Δράμας (Στολτίδης): Ηλιάδης, Μπλιός, Ιορδανίδης, Ευθυμιάδης, Παπαϊωάννου, Ντραμέ, Κόντος (81’ Καραγκεβρούδης), Ρούτσης (69’ Περσίδης), Ελ Μαραγκί (46’ Χατζηδημητρίου),Ξανθόπουλος, Κυριακίδης (69’ Οικονομίδης)

Αγία Μαρίνα (Παναγιωτίδης): Μυλωνάς, Αναστασιάδης, Γαλόπουλος (46’ Τζαλίλης), Ράδης, Τσολάκης (71’ Αντωνίου), Τριανταφυλλίδης, Λέκα (71’ Κατσέλης), Καραγιάννης Α. (46’ Μουστάκας), Τότσκα, Θεολόγου, Καραγιάννης Β.