Home > Αθλητικά > Διαγόρας – Δόξας Δράμας 1-3 «Απόδραση» με Μαυριά από τη Ρόδο

Διαγόρας – Δόξας Δράμας 1-3 «Απόδραση» με Μαυριά από τη Ρόδο

Διαγόρας – Δόξας Δράμας 1-3

«Απόδραση» με Μαυριά

από τη Ρόδο

Η Δόξα Δράμας πήρε σπουδαίο θετικό αποτέλεσμα στη επί του Διαγόρα και παρέμεινε ολοζώντανη στο κυνήγι της 6άδας, έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο απέναντι στον Απόλλων.

Για τη 16η αγωνιστική της Super League 2, οι «Μαυραετοί» με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαυριά άνοιξε το σκορ στο 10’ με εύστοχο πέναλτι ενώ στο 36′ έκανε το 2-0 με σουτ. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου το σουτ του Πινδώνη σταμάτησε στο δοκάρι για τη δραμινή ομάδα.

Στο 65′ ο Κονέ μείωσε για τους γηπεδούχους σε 2-1, όμως ο Φυτόπουλος στο 79′, στην πρώτη επαφή του με τη μπάλα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

9’: Σέντρα του Κουτσιανικούλη, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κοντοχρήστου και ο διαιτητής έδωσε σωστά το πέναλτι. Ο Μαυριάς ήταν εύστοχος και η Δόξα Δράμας έκανε το 0-1.

15’: Ωραία σέντρα του Κάκκο, κεφαλιά του Κονέ, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Στεφανάκου

17’: Πολύ μακρινό σουτ του Μαυριά, που είδε εκτός εστίας τον Τσέλιο, με τον γκολκίπερ του Διαγόρα με υπερένταση να διώχνει σε κόρνερ

19’: Αδράνεια της άμυνας του Διαγόρα, διαγώνιο σουτ του Κουτσιανικούλη, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

23’: Σέντρα του Λινάρδου, ο Κονέ δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα με «ψαλιδάκι», η μπάλα έφτασε στον Κοντοχρήστο, ο οποίος σούταρε ψηλά.

28’: Δυνατό διαγώνιο σουτ του Μαυριά, απέκρουσε ο Τσέλιος

31: Μεγάλη ευκαιρία για τον Διαγόρα.Το κοντινό σουτ του Κάκκο, πέρασε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Στεφανάκου.

33’: Εξαιρετική πάσα του Μαυριά στον Μπαράνκο, ο οποίος νικήθηκε σε θέση τετ α τετ από τον Τσέλιο

34’: Νέα ωραία σέντρα του Ντοριβάλ, ο Κοντοχρήστος δεν βρήκε τη μπάλα όπως ήθελε με κεφαλιά και έφυγε αρκετά άουτ

36’; Εξαιρετική σέντρα του Παπαργυρίου, σουτ εν κινήσει του Μαυριά και 0-2!

39’;: Φοβερό σουτ του Πινδών, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τσέλιου

41’; Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοντοχρήστου, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Στεφανάκου

44’: Εξαιρετικό πλασέ του Πινδώνη, έξω από την περιοχή, ο Τσέλιος απέκρουσε εντυπωσιακά με τη μπάλα να βρίσκει και στο οριζόντιο δοκάρι.

47’: Έξυπνη σέντρα του Κάκκο, δεν μπόρεσε κάποιος συμπαίκτης του να κάνει την προβολή και να τη στείλει στα δίχτυα.

57΄’: Ο Σανδραβέλης μπήκε από τα δεξιά σούταρε αλλά απέκρουσε ο Στεφανάκος

58’: Σέντρα του Κοντοχρήστου, ο Αλάεθ από κοντά με προβολή δεν μπόρεσε να μειώσει το σκορ

65’: Ο Σμυρλής έκανε τη σέντρα, η μπάλα έφτασε στον Κονέ, ο οποίος γύρισε ωραία το σώμα του και με σουτ έκανε το 1-2.

69’: Απίστευτη ευκαιρία με τον Κονέ… Μέσα στη μικρή περιοχή έκανε την ίδια κίνηση, αλλά ο Στεφανάκος απέκρουσε ενστικτωδώς

82’: Σουτ του Φυτόπουλου από διαγώνια θέση, η μπάλα κόντρα σε αμυντικό, ξεγέλασε τον Τσέλιο και η Δόξα Δράμας έκανε το 1-3, «καθαρίζοντας» το ματς.

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος (63’ Μανωλάκης), Μασούρας, Αθανασίου, Λινάρδος (63’ Νάτσης), Αλάεθ (75’ Δημήτρουλας), Κάκκο (50’ Τσιαντούλας), Ντοριβάλ, Κονέ, Μπαστακός (50’ Σμυρλής).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Παρασκευάς, Παπαργυρίου, Μπολάκης, Άντερτον, Χάμοντ, Πινδώνης (90’ Παπαϊωάννου), Μαρινάκης (66’ Τάσιος), Μαυριάς (90’ Μπελεβώνης), Ιορδάνης, Μπαράνκο (66’ Ζαμπανίδης), Κουτσιανικούλης (79’ Φυτόπουλος)