Home > Αθλητικά > Δράμα  86 – Φίλιππος Βέροιας: 32-31-Η … ψυχή μίλησε στο τέλος για τη Δράμα ‘86

Δράμα  86 – Φίλιππος Βέροιας: 32-31-Η … ψυχή μίλησε στο τέλος για τη Δράμα ‘86

Δράμα  86 – Φίλιππος Βέροιας: 32-31

Η … ψυχή μίλησε

στο τέλος για τη Δράμα ‘86

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Δράμα ’86 με 32-31 απέναντι στον Φίλιππο Βέροιας, με τους Δραμινούς να βρίσκονται στη 2η θέση της βαθμολογίας στο 2ο όμιλο. Οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι, μπήκαν μπροστά στο σκορ στο πρώτο τέταρτο με τρία γκολ. Η Βέροια κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο ημίχρονο και να μπει δυνατά στην επανάληψη για να βρεθεί στο τελευταίο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 25-29.

Οι παίκτες της δραμινής ομάδας με τη στήριξη του κόσμου έκαναν την αντεπίθεσή τους στο τελευταίο δεκάλεπτο, πετυχαίνοντας ένα επιμέρους σκορ 7-2 και να πανηγυρίσουν στο τέλος μία σπουδαία ακόμα νίκη.

Τα 5λεπτα: 4-2, 5-3, 8-5, 11-8, 12-12, 16-15 (ημχ.), 19-20, 22-24, 24-26, 25-29, 29-31, 32-31

Δράμα  (Σ. Βαλαβάνης): Τοζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης 2, Μπουγκαρίνοβιτς 5, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Τόσκας 9, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 5, Κρανιώτης, Σίνα

Φίλιππος Βέροιας. (Θ. Παυλίδης): Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 3, Μούγιτς 2, Άγκοβιτς 2, Σόφρανατς, Ασίμοβιτς, Μιρβόβιτς, Μπαλτατζής 4, Κουκουτσίδης 1, Ρίζος, Φιλόσογλου Β., Παπαδόπουλος 12, Παπαγιάννης 4, Κυριακίδης, Φιλόσογλου Κ., Οικονομίδης