Home > Αθλητικά > Δράμα 86 – Ζαφειράκης Νάουσας 29-24 – Διατηρεί το αήττητο στην έδρα της η Δράμα ‘86

Δράμα 86 – Ζαφειράκης Νάουσας 29-24

Διατηρεί το αήττητο

στην έδρα της η Δράμα ‘86

Μία ακόμα σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα της Δράμας ‘86 που κέρδισε με 29-24 τον Ζαφειράκη Νάουσας. Οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό του αγώνα και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 14-11. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στην επανάληψη, μείωσαν σε δύο γκολ τη διαφορά λίγο πριν το τέλος του αγώνα, όμως η ομάδα της Δράμας «ήθελε» περισσότερο τη νίκη και στο τέλος κράτησε το αήττητο στην έδρα της κερδίζοντας με 29-24. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και ακολουθεί η ομάδα της Δράμας στη δεύτερη θέση στο β’ όμιλο.

Πεντάλεπτα: 4-0, 6-2, 9-5, 11-8,0 12-9, 14-11 (ημχ), 16-12, 17-16, 20-18, 23-19, 25-20, 29-24.
BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Ελ. Παπάζογλου, Χαϊτίδης 3, Σίνα 5, Τουνγκελίδης 8, Δέσπος 2, Κοτσαμαρίκογλου, Παπαδόπουλος 3, Παγωνίδης, Καφαντάρης, Αθ. Παπάζογλου 2, Φραγκούλης 1, Θωμίδης 1, Βάκκας, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 4.
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Μπουμπουλέντρας 1, Κότσιφας, Πιτανιός, Πινακούδης, Μαυροδουλάκης 5, Βλάχος 2, Τσαγκεράς, Μάτοβιτς, Ραντίσεβιτς 2, Τζουβάρας, Ρότζιος 7, Κρέξης, Πίτος 1, Τσάτσας, Θεοδωρόπουλος 6, Χατζηγεωργίου.
Διαιτητές: Μπέτμαν – Κυριακού. Δίλεπτα: 6-7. Κόκκινες: Αθ. Παπάζογλου (16:03, επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο) – Τσάτσας (11:16 επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο), Πίτος (58:41, τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 6/6-3/3.