Home > Αθλητικά > Δύο στα δύο ο Πανδραμαϊκός στο πρωτάθλημα- Πρώτη εκτός έδρας ήττα για τη Δόξα Δράμας

Δύο στα δύο ο Πανδραμαϊκός

στο πρωτάθλημα

Πρώτη εκτός έδρας ήττα για τη Δόξα Δράμας

Δύο στα δύο έχει ο Πανδραμαϊκός στο πρωτάθλημα δείχνοντας από την αρχή τον στόχο της δραμινής ομάδας. Η ομάδα της Δράμας κέρδισε με 4-0 τον Μέγα Αλέξανδρο Ορφανίου στο Δημοτικό Στάδιο «Αλέκος Φρούσιος» για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου.

Ο Πανδραμαϊκός προηγήθηκε νωρίς με σουτ του Μαχαίρα μόλις στο 12’, ενώ ο ίδιος παίκτης αστόχησε από τα 11 μέτρα λίγο πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου για να κάνει το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο καλά στην επανάληψη και πίεσαν για την ισοφάριση στο πρώτο τέταρτο όμως όσο ο Σοϊλεμέζογλου κράτησε το 0 για την εστία του με εντυπωσιακές επεμβάσεις.

Ο Μπερούκας στο 72’ έκανε το 2-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Παυλίδης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έκανε το 3-0. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Αναστασιάδης έκανε το τελικό 4-0.

Ο τεχνικός της ομάδας Πέτρος Στοϊλας μιλώντας στον «Π.Τ.» μετά το τέλος του αγώνα τόνισε μεταξύ άλλων: «Αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες για την προσπάθειά τους. Στο 2ο ημίχρονο υποφέραμε για ένα δεκάλεπτο, όμως οι παίκτες με την εμπειρία που διαθέτουν ανταπεξήλθαν και μετά το 2-0 αποκτήσαμε ξανά τον έλεγχο του αγώνα. Δεν υπάρχουν εύκολα παιχνίδια σ’ ένα δύσκολο πρωτάθλημα. Εμείς κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι πλέον και γι’ αυτό θα δουλέψουμε».

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Δόξα Δράμας στη Φελώνη από τον Άρη Αβάτου. Το γκολ του Χασάν Ογλού μόλις στο 7’ ήταν αρκετό για τους γηπεδούχους για να πάρουν τη νίκη, με τη Δόξα να προσπαθεί για την ισοφάριση χωρίς να μπορεί να βρει τη λύση. Ήταν το δεύτερο κακό αποτέλεσμα για τους Μαυραετούς μέσα σε λίγες ημέρες μετά την ήττα με τη Χωριστή για το κύπελλο. Πλέον στη Δόξα σκέφτονται το επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη με το Παραλίμνιο εκτός έδρας. Στην 5η αγωνιστική η Δόξα έχει ρεπό, ενώ ακολούθως αγωνίζεται εκτός έδρας με τη Χρυσούπολη σε έναν δύσκολο πρώτο γύρο, καθώς στις εννιά πρώτες αγωνιστικές η Δόξα αγωνίζεται σε  έξι παιχνίδια εκτός έδρας