Home > Αθλητικά > Επέστρεψε στις νίκες η Δόξα Δράμας Ήττα στο φινάλε για τον Πανδραμαϊκό

Επέστρεψε στις νίκες η Δόξα Δράμας Ήττα στο φινάλε για τον Πανδραμαϊκό

Επέστρεψε στις νίκες

η Δόξα Δράμας

Ήττα στο φινάλε για τον Πανδραμαϊκό

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Πανδραμαϊκός από τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή για τη 19η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου.

Μετά το 65’, η ομάδα του Πανδραμαϊκού αγωνιζόταν με δέκα παίκτες, καθώς ο Μπάμπουρας αποβλήθηκε από το παιχνίδι με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στα τελευταία πέντε λεπτό ο Γιαννακιτσίδης με σουτ έκανε το 1-0 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Η Δόξα επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας 3-1 στη Δράμα τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Ο Σαμπανίδης έκανε το 1-0 που ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι Κόντος και Μπλιος έκαναν το 3-0 μέσα σ’ ένα πεντάλεπτο (45-50). Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Τσιάτρης έκανε το τελικό 3-1. Ο Μπλιος αφιέρωσε το γκολ στον αδικοχαμένο 23χρονο ποδοσφαιριστή, Ιορδάνη Αδαμάκης, με καταγωγή από τη Νέα Πέραμο Καβάλας που χάθηκε στο σιδηροδρομικό δυστύχημα των Τεμπών. Οι δύο ποδοσφαιριστές ήταν συμπαίκτες στην Καβάλα.

Αξίζει να αναφέρουμε πως πριν την έναρξη των αγώνων τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των ανθρώπων που χάθηκαν τόσο άδικα στο σιδηροδρομικό δυστύχημα των Τεμπών.