Home > Αθλητικά > Με επιτυχία το διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου στη Δράμα

Με επιτυχία το διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου στη Δράμα

Με επιτυχία

το διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου  στη Δράμα

Το διασυλλογικό πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών (1ος όμιλος) πραγματοποιήθηκε το  περασμένο Σάββατο στην Δράμα. Δεν ήταν λίγοι οι αθλητές και οι αθλήτριες που επέλεξαν να κάνουν τον πρώτο τους αγώνα στη σεζόν, στο διασυλλογικό πρωτάθλημα. Παραδοσιακά πρόκειται για τη στάση, όπου αποσκοπεί κυρίως στην ενίσχυση των σωματείων, ενώ είναι μια ιδανική ευκαιρία για τους μετέχοντες να τεστάρουν την κατάσταση στην οποία βρίσκονται. Στην Δράμα αγωνίστηκαν αθλητές των συλλόγων από την Ανατολική Μακεδονία και Θράκη αλλά και από την Πέλλα και το Κιλκίς. Στους αγώνες ξεχώρισε η 1η θέση του Τζιερτζίδη Στέφανου (φωτό) στα 3.000 φ.Ε. αθλητής του ΑΟ Δράμας. Ο  Ζιμπιδης Χρυσοβαλαντης του ΣΚΑ Δράμας στα 100 μ. πήρε το χάλκινο μετάλλιο.

Στα 110 εμπ. ο Μπόιτσιος Παύλος (αθλήτης του ΣΚΑ Δράμας) πήρε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Στο επί κοντώ ο Ανδρέογλου Αντώνης κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο (αθλήτης του ΣΚΑ Δράμας).

Στο ύψος ο Σιδηροπουλος Λεωνιδας (αθλήτης του ΣΚΑ Δράμας) κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Στις γυναίκες η Ουντουτολα Μελινα      (αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας) πήρε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο, ενώ η Κιορογλου Αναστασια  (αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας) στα 3.000 φ.ε. έλαβε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο.

Στον δίσκο η Γρηγοριάδου Μελπομένη (αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας) την 3η θέση και το αργυρό μετάλλιο.