Home > Αθλητικά > Ήττα για Δόξα Δράμας και Πανδραμαϊκό στη 17η αγωνιστική

Ήττα για Δόξα Δράμας και Πανδραμαϊκό στη 17η αγωνιστική

Ήττα για Δόξα Δράμας

και Πανδραμαϊκό

στη 17η αγωνιστική

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Πανδραμαϊκός στη Δράμα από τον Νέστο Χρυσούπολης για τη 17η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής στον 1ο Όμιλο. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν ο Κούτεφ λίγο πριν το τέλος του α’ ημιχρόνου και ο Γκατζολάρι στο πρώτο δεκάλεπτο του β’ ημιχρόνου. Ο Πανδραμαϊκός ήταν κακός στο πρώτο 45λεπτο, ενώ στην επανάληψη ανέβασε την επίδοσή του, μείωσε στο 70’ με τον Παυλίδη σε 1-2 και προσπάθησε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, όμως τα σουτ των Παυλίδη, Αχαλινόπουλου και Βασίλεβιτς δεν βρήκαν στόχο.

Η ομάδα του Πανδραμαϊκού μετά τη νέα ήττα έπεσε από την 1η εξάδα του βαθμολογικού πίνακα και πλέον μπαίνει σε επικίνδυνα βαθμολογικά μονοπάτια.

Την ήττα με 3-1 γνώρισε και η ομάδα της Δόξας Δράμας στο “Ανθή Καραγιάννη” από την Καβάλα. Η Δόξα προηγήθηκε στο 1ο μισάωρο με σουτ του Σαμπανίδη, όμως η Καβάλα στις καθυστερήσεις ισοφάρισε με τον Μπιμπισίδη.

Στην επανάληψη η Καβάλα πέτυχε άλλα δύο γκολ και συγκεκριμένα στο 53’ ο Καρακώστας έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μπαρρέτα έκανε το τελικό 3-1.