Home > Αθλητικά > ΚΑΟΔ – Γ.Α.Σ. Κομοτηνής 79-73 Πήρε το ντέρμπι και κλείδωσε την κορυφή ο ΚΑΟΔ

ΚΑΟΔ – Γ.Α.Σ. Κομοτηνής 79-73 Πήρε το ντέρμπι και κλείδωσε την κορυφή ο ΚΑΟΔ

ΚΑΟΔ – Γ.Α.Σ. Κομοτηνής 79-73

Πήρε το ντέρμπι και κλείδωσε

την κορυφή ο ΚΑΟΔ

Ο ΚΑΟΔ κέρδισε στην παράταση με 79-73 τον Γ.Α.Σ. Κομοτηνής για το πρωτάθλημα της 18ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής του 6ου Ομίλου. Με αυτή τη νίκη ο ΚΑΟΔ λίγο πριν το τέλος της κανονικής περιόδου εξασφαλίζει την 1η θέση της Βαθμολογίας και στα πλέι οφ θα παίξει με πλεονέκτημα έδρας.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το πρώτο λεπτό με τις δύο ομάδες να μπαίνουν δυνατά στο παιχνίδι και να διεκδικούν τη νίκη με το ίδιο ζήλο και πάθος και το πρώτο δεκάλεπτο να βρίσκει ισόπαλες με 22-22 τις δύο ομάδες.

Κάπως έτσι κύλησε και το 2ο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να δίνουν προσοχή στην άμυνα και το ημίχρονο να τελειώνει με 37-37. Το 3ο δεκάλεπτο βρήκε την Κομοτηνή με δύο πόντους μπροστά 50-52, ενώ 70-70 έληξε ο κανονικός αγώνας. Η παράταση βρήκε νικήτρια τη δραμινή ομάδα, όπου με τη στήριξη του κόσμου πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαρκόπουλος 14(1), Σιταρίδης 6(2), Στυλίδης 6, Γρηγοριάδης 2, Γρούδος 29(3), Μπέσσας 2, Κουμλέλης 13(1), Βοϊβατοπουλος 1, Ραντοσάβλιεβιτς 6

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Μπίλιος 3(1), Ζώτος, Χωματάς, Περρής 17(2), Αρχιμανδρίτης 13, Ναλμπάντης 9(1), Παπανδρεόπουλος 9, Χριστοφορίδης 3(1), Χαλίλ, Μάντιτς 19(2)