Μάχη για δύο

στην  κορυφή

της Α’ ΕΠΣ Δράμας

Τέσσερις αγωνιστικές πριν από το τέλος του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣ Δράμας, Ν. Αμισός και Βώλακας θα είναι οι δύο ομάδες που θα διεκδικήσουν τον τίτλο.

Στην 22η αγωνιστική η Ν. Αμισός πέρασε δύσκολα με 3-2 μέσα από τον Ξηροπόταμο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο ημίχρονο με γκολ του Λυκίδη. Στην επανάληψη ο Παύλος Τσιμισκίδης και ο Κυριάκος Βακιρτζής, μέσα σ’ ένα πεντάλεπτο, έβαλαν την ομάδα του Γιώργου Πολυχρονίδη μπροστά στο σκορ. Ο Καλαϊδόπουλος ισοφάρισε για τον Ξηροπόταμο, προσωρινά, στο 80’, ενώ λίγα λεπτά αργότερα, ο Αμανατίδης έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στη Ν. Αμισό.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής, ο Βώλακας κέρδισε με 3-1 τον Άγιο Αθανάσιο και άνοιξε τη διαφορά από τον τρίτο της βαθμολογίας. Ο Δράμπαλης πέτυχε τα δύο γκολ για τους γηπεδούχους με τον Ευκαρπίδη να μειώνει προσωρινά για τον Άγιο Αθανάσιο. Το τελικό 3-1 έκανε ο Μαρκόπουλος στο 2ο ημίχρονο.

Ο Πανδραμαϊκός σ’ ένα ντέρμπι για γερά νεύρα κέρδισε με 2-0 το Καλαμπάκι, ενώ η Πετρούσα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης στο τέλος.