Home > Αθλητικά > Με το δεξί μπήκαν στο 2023 Δόξα Δράμας και Πανδραμαϊκός

Με το δεξί μπήκαν στο 2023 Δόξα Δράμας και Πανδραμαϊκός

Με το δεξί μπήκαν στο 2023

Δόξα Δράμας και Πανδραμαϊκός

Με δύο γκολ του Παυλίδη, ο Πανδραμαϊκός κέρδισε στη Δράμα τον Βύρωνα Καβάλας και έτσι διατηρείται στη 2η θέση της βαθμολογίας της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου. Έπρεπε να περάσουν σχεδόν 75 λεπτά για την ομάδα του Πανδραμαϊκού να ανοίξει το σκορ και ο Παυλίδης με κεφαλιά να κάνει το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπερούκας σε άδειο τέρμα από κοντά δεν κατάφερε να κάνει 2-0, ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα, ο Παυλίδης με ωραίο διαγώνιο σουτ έκανε το τελικό 2-0.

Η Δόξα Δράμας συνεχίζει έτσι όπως σταμάτησε πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος και με τον Γιάννη Αποστολίδη στον πάγκο, πέτυχε μία ακόμα νίκη. Οι Μαυραετοί κέρδισαν με 2-0 μέσα στον Θερμαϊκό Θέρμης. Στο πρώτο ημίχρονο πρωταγωνιστής ήταν ο τερματοφύλακας της Δόξας, Μπεζυρτζής, ο οποίος στο 23’ απέκρουσε το πέναλτι του Παπάζογλου, κρατώντας το 0 για την εστία του. Στην επανάληψη ο Κυριακίδης με δυνατό σουτ έκανε το 1-0, ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Χατζηδημητρίου με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στα άλλα παιχνίδια, ο Καμπανιακός επικράτησε 2-0 του Άρη Αβάτου στην Ξάνθη, ενώ η  Καβάλα, επικράτησε με 4-2 του Αγροτικού Αστέρα.