Home > Αθλητικά > Μεγάλη νίκη – ανατροπή του Πανδραμαϊκού επί του Άρη Αβατου (2-3)

Μεγάλη νίκη – ανατροπή του Πανδραμαϊκού επί του Άρη Αβατου (2-3)

Ο Πανδραμαϊκός

άλωσε 2-3 το Άβατο

Μεγάλη νίκη (3-2) σε ένα συγκλονιστικό ματς πέτυχε ο  Πανδραμαϊκος έναντι του Άρη Αβάτου.

Στο 6ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ όταν από γύρισμα του Μπερούκα ο Μπελμανί έκανε με πλασέ το 0-1. Στο 35′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το πολύ ωραίο τέρμα που πέτυχε ο Καλαϊτζίδης με  πλασέ.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την Ξανθιώτικη ομάδα. Στο 49′ το σουτ του Χριστοφορίδη έξω από την περιοχή τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και στο 54′ ο Τσάπαρης με σουτ από το ίδιο σχεδόν σημείο έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του κάνοντας το 2-1. Η συνέχεια ωστόσο δεν ήταν ίδια, με τους γηπεδούχους παρά την ανατροπή να πέφτουν αγωνιστικά, σε αντίθεση με τον Πανδραμαϊκό που μόλις τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Μπερούκα σε 2-2. Στο 59′ το σουτ του Χριστοφορίδη δεν βρήκε στόχο και στο 64′ είχαμε την δεύτερη ανατροπή του αγώνα με τον Μπελμανί μετά από γύρισμα του Αθανασιάδη να σημειώνει το 2-3.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσιλίκας που είχε για βοηθούς τους Κουκούμη και Πετσινάκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Άρης Αβάτου: Μουαρέμογλου, Χατζηπαπάς, Καλαϊτζίδης, Μίλλερ, Ταχτσίδης, Χριστοφορίδης, Ζωσιμίδης, Ψεμματάς (70′ Κρασώνης), Γκέκας, Τσάπαρης (87′ Ευθυμιάδης), Μπουλούτ (74′ Μουστάκης).

Πανδραμαϊκός: Παγκάκης, Κεχαγιάς, Παπαγεωργίου (46′ Μπαμπαλής), Αϊβαζης, Παυλίδης, Βασιλειάδης (59′ Λίπο), Αχαλινόπουλος (88′ Εφένδης), Τζελέπης (59′ Αθανασιάδης), Μπελμάνι, Διαμαντίδης, Μπερούκας

Πηγή: sportsaddict.gr