«Μπριτζ και Οίνος» στη Δράμα από τον Α.Ο. Μπριτζ Αστέρας Δράμας

«Μπριτζ και Οίνος»

στη Δράμα από τον Α.Ο.

Μπριτζ Αστέρας Δράμας

Το Μπριτζ ταξίδεψε στους δρόμους του κρασιού το περασμένο Σαββατοκύριακο. Ο Α.Ο.Μπριτζ Αστέρας Δράμας με τον Ο.Α.Μπριτζ Θεσσαλονίκης, υπό την αιγίδα του Επιμελητηρίου  Δράμας, διοργάνωσαν ένα διήμερο τουρνουά Μπριτζ όπου πήραν μέρος πάνω από 150 αθλητές από Δράμα, Θεσσαλονίκη, Αθήνα, Κέρκυρα, Βέροια, Κατερίνη, Σέρρες, Καβάλα και αθλητές από τη Σόφια Βουλγαρίας.

Οι αθλητές είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν γνωστό οινοποιείο της πόλης μας και να περιηγηθούν σε όλους τους χώρους του και να κάνουν γευσιγνωσία.

Παράλληλα, οι αθλητές αγωνίστηκαν στο αγαπημένο τους άθλημα ενώ ο Αστέρας Δράμας τίμησε τον πρόεδρο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ (ΕΟΜ), κ. Αθανασιάδη Αλέξανδρο, για την πολυετή προσφορά του στο αγωνιστικό Μπριτζ της Ελλάδας και τον HEAD TOURNAMENT DIRECTOR της EBL, κ. Μπάλα Δημήτριο, για την πολυεπίπεδη προσφορά του στο αγωνιστικό Μπριτζ.

Τις τιμητικές πλακέτες έδωσε ο κ. Δημητρακόπουλος Δημήτρης μέλος της κεντρικής διοίκησης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ.

Τις απονομές των επάθλων στους νικητές έκαναν ο Πρόεδρος της ΕΟΜ κ. Αθανασιάδης Αλέξανδρος, ο Πρόεδρος του Αστέρα Δράμας κ. Σιάμπος Ιωάννης, ο Πρόεδρος του ΟΑΜΘ κ. Δεστέφανος Κωστής , ο Αντιπρόεδρος του Αστέρα Δράμας  κ.Αβανίδης Χριστόδουλος, ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Δράμας κ. Γεωργιάδης Στέφανος.

Για την ιστορία, την 1η Θέση στην κατηγορία ΟΠΕΝ κατέκτησαν οι Παϊσίδης Π. και Ζώζης, την 2η Θέση στην κατηγορία ΟΠΕΝ οι Ταγαράς Ν. και Κουκουσέλης Α..

Την 1η Θέση στην κατηγορία MIXED κατέκτησαν οι Μαγκαφίνη Α. και Καπράκης Ζ., την 1η Θέση στην κατηγορία 1-11 κατέκτησαν οι Λουτρούκης Σ. και Αντωνίου Λ..

Την 1η Θέση στην κατηγορία 1-9 κατέκτησαν οι Φωτιάδης Λ. και Καρακώστας Χ., ενώ την 1η Θέση στην κατηγορία 1-6 κατέκτησαν οι Ζαχαριάδου Δ. και Υγρόπουλος Μ., και την 2η Θέση στην κατηγορία 1-6, κατέκτησαν οι Κανετίδου Τ. και Αντωνιάδου Β.