Home > Αθλητικά > Πανδραμαϊκός – Αναγέννηση Πλαγιάς 4-1-«Ξέσπασε» στο τέλος ο Πανδραμαϊκός

Πανδραμαϊκός – Αναγέννηση Πλαγιάς 4-1-«Ξέσπασε» στο τέλος ο Πανδραμαϊκός

Πανδραμαϊκός – Αναγέννηση Πλαγιάς 4-1

«Ξέσπασε» στο τέλος

ο Πανδραμαϊκός

Με την εμβόλιμη αγωνιστική συνεχίστηκε χθες το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στον Α’ Όμιλο. Ο Πανδραμαϊκός πέτυχε την πρώτη του νίκη το 2022 κερδίζοντας με 4-1 την Αναγέννηση Πλαγιάς. Η ομάδα της Δράμας, προηγήθηκε στο 27’ με αυτογκόλ ενώ στο 54’ ο Παρπουτσής ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Οι παίκτες του Μπάμπη Καζεπίδη που ήταν καλύτεροι στα ενενήντα λεπτά του αγώνα μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 75’ με τον Αχαλινόπουλο. Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο Πανδραμαϊκός πέτυχε άλλα δυο γκολ με τους Ρεβυθόπουλο και Μπερούκα και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.

Η Δόξα Δράμας, δεν αγωνίστηκε λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού σε παίκτες της ενώ ο Πανδραμαϊκός βρίσκεται στην δεύτερη θέση πίσω από τον Αγροτικό Αστέρα.

Πανδραμαϊκός (Καζεπίδης): Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Ζηλιαχωβάλης, Αϊβάζης, Μπελμάνι, Γρηγοριάδης, Αχαλινόπουλος, Πινδώνης, Μπαμπαλής, Παυλίδης, Μπερούκας

Αναγέννηση Πλαγιάς (Χατζηιωαννίδης): Ζάικος, Φασουλάκος, Κουτσουρίδης, Σερταρίδης, Πολύζος, Νιζάμης, Κωνσταντινίδης, Γρηγοριάδης Μ., Παπαδόπουλος, Βαχαναλίδης, Παρπουτσής