Home > Αθλητικά > Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Δύο χρυσά για Δραμινούς αθλητές

Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Δύο χρυσά για Δραμινούς αθλητές

Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα

Δύο χρυσά για Δραμινούς αθλητές

Η Καρδίτσα φιλοξένησε με απόλυτη επιτυχία τους Πανελλήνιους Αγώνες μαθητών/τριών ΓΕΛ και ΕΠΑΛ σχολικού έτους 2018-19, όπου συμμετείχαν συνολικά 387 αθλητές και αθλήτριες από τα λύκεια όλης της χώρας.

Η τελετή έναρξης, εκτός από τους χαιρετισμούς των επισήμων, περιλάμβανε επίδειξη ταεκβοντό από τους μικρούς, αλλά και τους μεγαλύτερους αθλητές του συλλόγου ΑΣ Καρδίτσας, υπό την καθοδήγηση του προπονητή τους και υπεύθυνου για το «στήσιμο» της διοργάνωσης, Βάιου Κουκουλέτσου.

TZOYNTO2

Δύο αθλητές του Α.Σ. Άτλαντα Προσοτσάνης κατάφεραν και κατέκτησαν την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία τους. Συγκεκριμένα στα 63 κιλά η Ιωάννα Τασχουνίδου  από το ΓΕΛ Προσοτσάνης πήρε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο και η  Αρετή Ρόκα  από το 1ο ΓΕΛ Καισαριανής την 2η θέση. Στα 51 κιλά ο Νικόλαος Δικμάνης από το Μουσικό Σχολείο Δράμας πήρε το χρυσό μετάλλιο, ενώ 2ος ήταν ο Ιωάννης Πράπας  από το 10ο ΓΕΛ Λάρισας.