Home > Αθλητικά > Πήρε «φωτιά» το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ έξι αγωνιστικές πριν τέλος Η Ν. Αμισός ξανά στην κορυφή

Πήρε «φωτιά» το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ

έξι αγωνιστικές πριν τέλος

Η Ν. Αμισός ξανά στην κορυφή

Με τα παιχνίδια της 20ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ Δράμας και πλέον τρεις ομάδες θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή, έξι αγωνιστικές πριν το τέλος.

Η Νέα Αμισός επανήλθε στην κορυφή καθώς κέρδισε με 2-1 τον Πανδραμαϊκό μέσα στο Εθνικό Στάδιο. Τσιμισκίδης και Βακιρτζής έβαλαν μπροστά την ομάδα της Νέας Αμισού στο 2ο ημίχρονο με 2-0 με τον Χατζηκυριάκου να μειώνει στο τελευταίο τέταρτο για τον Πανδραμαϊκό σε 1-2.

(Η φωτογραφία από ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΊΡΟΥ ΟΙ ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ )

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, αν και αγωνίζονταν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Σιλλού, είχαν δοκάρι, όμως η Νέα Αμισός πήρε στο τέλος τη νίκη.

Ο Άγιος Αθανάσιος άφησε δύο βαθμούς στο γήπεδο Κραχτίδη, απέναντι στους Αμπελόκηπους με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας, σ’ ένα παιχνίδι που τελείωσε χωρίς σκορ.

Ο Βώλακας με γκολ του Σίγγου στο 1ο ημίχρονο κέρδισε την Πετρούσα και βρίσκεται δύο βαθμούς κάτω από την κορυφή.

Το Καλαμπάκι με δύο γκολ του Καγιάογλου κέρδισε την Χωριστή και βρέθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας, όπου θα διεκδικήσει ότι της αναλογεί μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.