Home > Αθλητικά > Πήρε ισοπαλία η Δόξα μέσα στα Τρίκαλα -Η παραμονή της βρίσκεται στο χέρι της στην τελευταία αγωνιστική

Πήρε ισοπαλία η Δόξα μέσα στα Τρίκαλα

Η παραμονή της βρίσκεται

στο χέρι της στην τελευταία αγωνιστική

Μία αγωνιστική πριν από το τέλος των πλέι άουτ, η Δόξα με την ισοπαλία 1-1 μέσα στα Τρίκαλα κρατάει στο χέρι της την παραμονή της στην κατηγορία. Βέβαια, η ομάδα της Δράμας στην τελευταία αγωνιστική παίζει μέσα στην Πάτρα απέναντι στην Παναχαϊκή και θέλει μόνο νίκη.

Οι Μαυραετοί με γκολ του Μαυριά έκαναν το 0-1 στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 47’ με τον Σταμάτη σε 1-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Τα Τρίκαλα με την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ, έχουν 26 βαθμούς, η Δόξα έχει 25 και ο Καραϊσκάκης 24 βαθμούς.

Η ομάδα του Καραϊσκάκη έφερε ισοπαλία με τον Απόλλων Λάρισας, 2-2 με τον Σέχου να κάνει το 1-0 στο 32’ για τον Απόλλων και με γκολ των Λόβριτς και Βάνκεβαϊ, ο Καραϊσκάκης έκανε στο 86’ το 1-2. Ο Αθανασιάδης λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, διαμόρφωσε το τελικό 2-2 με την ομάδα της Λάρισας να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας και να κλειδώνει την παραμονή του. Στην τελευταία αγωνιστική η ομάδα της Άρτας αντιμετωπίζει τον πεσμένο βαθμολογικά ΟΦΙ και Τρίκαλα και Δόξα κρατάνε με νίκες την παραμονή τους.

Οι συνθέσεις

Τρίκαλα (Καλογιάννης): Περλιέσι, Νιάρος, Τάχατος (46′ Ελευθεριάδης), Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Σταματής (90+1′ Σιλβάνο), Πέλκας (90+1′ Ζώγκος), Πιαστόπουλος, Ευθυμίου.

Δόξα Δράμας (Βασιλακάκης): Ηλιάδης, Παρασκευάς, Παπαργυρίου, Χάμοντ, Μενσά, Κουκόλης (70′ λ.τ Αγιώτης), Άντερσον, Μπελεβώνης (81′ Κόντος), Φυτόπουλος (90+2′ Μπαράνκο), Αγγελόπουλος, Μαυριάς.