Home > Αθλητικά > Τέσσερα χρυσά μετάλλια για τους Μαχητές Δράμας στο  Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος

Τέσσερα χρυσά μετάλλια για τους Μαχητές Δράμας στο  Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος

Τέσσερα χρυσά μετάλλια

για τους Μαχητές Δράμας

στο  Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος

Τέσσερα χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι Μαχητές Δράμας στο Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος της  Ελληνικής  Ομοσπονδίας Παγκρατίου Αθλήματος που έγινε στο Κλειστό Γυμναστήριο Αλεξανδρούπολης.

Συγκεκριμένα, ο Καζάνας Χριστόδουλος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό σε αγώνα ΠΥΞ ΛΑΞ (Kick Boxing) Εφήβων  -60 κιλά.

Η Καλτσίδου Μελπομένη, την  1η  θέση και το χρυσό μετάλλιο σε  Αγώνα Παγκρατίου Νεανίδων -70 κιλά.

Η Κωνσταντινίδου Μαρία κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό στα Παλαίσματα   Παγκορασίδων 10-11 ετών.

Η Κωνσταντινίδου Αρσενία την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα Παλαίσματα   Παγκορασίδων 10-11 ετών.

Αξίζουν συγχαρητήρια στους τέσσερις Δραμινούς αθλητές και στους προπονητές τους, Μηναίο Θεόδωρο και Μηναίο Κωνσταντίνο.