Home > Αθλητικά > Την 1η ομαδική θέση κατέλαβε στον 1ο αγώνα Κυπέλλου Πρακτικής Σκοποβολής ο Σκοπευτικός Σύλλογος Δράμας

Σκοπευτικός Σύλλογος Δράμας

Πρώτος στην κατηγορία Standard

ο πρόεδρος του Συλλόγου

Δράμας Γ. Στρατήρος

Την 1η ομαδική θέση κατέλαβε στην κατηγορία Standard ο Δραμινός σύλλογος

ΝΕΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ σημείωσε ο Σκοπευτικός Σύλλογος Δράμας, με πρωτιές που έφερε ο ίδιο ο πρόεδρος του Συλλόγου, κ. Γιάννης Στρατήρος. Συγκεκριμένα, το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Μαρτίου, στο σκοπευτήριο ΝΑΡΡΕΣ της Θεσσαλονίκης, πραγματοποιήθηκε ο 1ος αγώνας Κυπέλλου Πρακτικής Σκοποβολής, με πιστόλι για το έτος 2018 στην Α΄ Ζώνη (Βόρεια Ελλάδα).

Στην επάνω σειρά: Μπόζιος Χριστόδουλος, Στρατήρος Ιωάννης, Κουγιουμτζής Χρυσοβαλάντης, Παπαδόπουλος Παναγιώτης, Ιωαννίδης Ιωάννης. Κάτω σειρά: Σακαλίδης Παναγιώτης, Κατσαΐτης Ευάγγελος, Μπόζιος Σταύρος.

Το Κύπελλο Ζώνης πραγματοποιείται κάθε χρόνο, διοργανώνονται πέντε αγώνες και οι αθλητές κατατάσσονται βάσει της επιτυχίας τους, προσμετρώντας τα 3 από τα 5 καλύτερα αποτελέσματα.

Επίσης, στο πλαίσιο του ίδιου αγώνα, πραγματοποιήθηκαν οι απονομές για το Κύπελλο Α΄ Ζώνης 2017, όπου στην κατηγορία STANDARD, ο κ. Στρατήρος κατέκτησε την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη. Το μετάλλιο του απένειμε ο αντιπρόεδρος της Σκοπευτικής Ομοσπονδίας Ελλάδος.

Skopeftikos Dramas 01

Από αριστερά: Εκπρόσωπος του Χαμλατζή Άλεξ, ο κ. Στρατήρος Ιωάννης, και εκπρόσωπος του Χρήστου Ρωμανού. Ο κ. Στρατήρος είναι ο πρόεδρος του Σκοπευτικού Συλλόγου Δράμας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, από τον Σκοπευτικό Σύλλογο Δράμας στον συγκεκριμένο αγώνα συμμετείχαν 12 αθλητές, και πλασαρίστηκαν σε ικανοποιητικές θέσεις σε όλες τις κατηγορίες που συμμετείχαν. Είναι ενδεικτικό ότι ο τελευταίος αθλητής του σκοπευτικού συλλόγου κατέλαβε την 40η θέση σε σύνολο 150 αθλητών