Home > Αθλητικά > Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η Δραμινή Κική Μαχαιρίδου στο 12ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης Αστυνομικών

Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η Δραμινή

Κική Μαχαιρίδου στο 12ο Πανελλήνιο

Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης Αστυνομικών

Η Αθλητική Ένωση Αστυνομικών Ελλάδος διοργάνωσε το 12ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης Αστυνομικών Ανδρών – Γυναικών, στην Αθήνα.

Το πρωτάθλημα διεξήχθη σε συνεργασία με τον Δήμο Γαλατσίου (Εντός άλσος Βεΐκου) και τον Όμιλο Αντισφαίρισης Χολαργού (Ναυαρίνου 18Α, Χολαργός), οι οποίοι παραχώρησαν τις γηπεδικές εγκαταστάσεις τους.

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αντισφαίρισης διεξήχθη βάσει του ισχύοντα κανονισμού της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης (Ε.Φ.Ο.Α).

Στη διοργάνωση πήρε μέρος και η Δραμινή αθλήτρια της ΓΑΙΑ Δράμας Κική Μαχαιρίδου η οποία κατέκτησε την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Για την ιστορία στην Κατηγορία των Γυναικών την πρώτη θέση κατέκτησε η Αφροδίτη Κατσίμπα, την δεύτερη θέση η Κική Μαχαιρίδου και την οι αθλήτριες Ζηνοβία Θεοδωρέλου και Αικατερίνη Ντάσκα.

Με ανακοίνωσή του ο Πρόεδρος της Αθλητικής Ένωσης Αστυνομικών Ελλάδος Α/Υ΄ Γεώργιος Τζατζάκης και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου ευχαριστούν και συγχαίρουν όλα τα μέλη της αρμόδιας επιτροπής αντισφαίρισης για την ορθή διεξαγωγή και ολοκλήρωση του 12ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Αντισφαίρισης Αστυνομικών, όλους τους αθλητές που συμμετείχαν στη διοργάνωση, για την αγωνιστικότητα και το ήθος τους καθώς και το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας για την αγαστή συνεργασία στο πλαίσιο ολοκλήρωσης της διοργάνωσης.