Home > Αθλητικά > Τρία μετάλλια για τον Δραμινό αθλητή Γιώργο Ιακωβίδη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Τρία μετάλλια για τον Δραμινό αθλητή Γιώργο Ιακωβίδη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Ζίου Ζίτσου

Τρία μετάλλια για τον Δραμινό

αθλητή Γιώργο Ιακωβίδη

στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία του Δραμινού αθλητή Γιώργου Ιακωβίδη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα BJJ NO-GI International Brazilian Jiu-Jitsu Federation που πραγματοποιήθηκε στην Ρώμη της Ιταλίας.

Ο Ιακωβίδης, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Master 2 GI purple-88,3 όπως επίσης κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Master 2 NO-GI pure -85,5. Επίσης, κατέκτησε και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Open Master 2 NO-GI purse.

Ο ίδιος μετά την κατάκτηση των μεταλλίων τόνισε: «Τίποτα δεν χαρίζεται, μόνο κερδίζεται.

Πρώτη μου χρόνια στην μωβ ζώνη και κατάφερα να κερδίσω τρία μετάλλια.

Θέλω  να ευχαριστήσω τον δάσκαλο μου Χρήστο Χαρπαντίδη και την σχολή μου Α.Σ Αλφεός Δράμας και τα παιδιά που ιδρώνουμε, ματώνουμε και παλεύουμε στο ίδιο τατάμι.

Επίσης στα πολύ καλά παιδιά που γνώρισα και ήταν μαζί μου στην Ρώμη.

Υ.Γ. Τα μετάλλια είναι αφιερωμένα στην κοράκλα μου Μαρία, και όπως πάντα και στον συγχωρεμένο πατέρα μου και θείο μου».