Home > Αθλητικά > Βαθμολογική ανάσα για τον Πανδραμαϊκό- Ήττα για τη Δόξα Δράμας με ανατροπή

Βαθμολογική ανάσα για τον Πανδραμαϊκό- Ήττα για τη Δόξα Δράμας με ανατροπή

Βαθμολογική ανάσα

για τον Πανδραμαϊκό

Ήττα για τη Δόξα Δράμας με ανατροπή

Την ήττα με ανατροπή στο σκορ γνώρισε η ομάδα της Δόξας Δράμας στο σημερινό παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής μέσα στη Χαλάστρα με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Καμπανιακό.

Η ομάδα της Δόξας προηγήθηκε στο 11ο λεπτό με εξαιρετικό τελείωμα του Χατζηδημητρίου. Στη συνέχεια άντεξε την πολύ μεγάλη επιθετική πίεση των γηπεδούχων μέχρι το 37ο λεπτό όταν ο Σαρβανίδης με κεφαλιά ισοφάρισε για τον Καμπανιακό.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ανατροπή στο σκορ και πάλι με το Σαρβανίδη με νέα κεφαλιά.

Ο Πανδραμαϊκός επανήλθε στις νίκες και κέρδισε με 5-1 τον Ορφέα Ξάνθης παίρνοντας σπουδαία βαθμολογική ανάσα. Τα γκολ για τη δραμινή ομάδα πέτυχαν οι Κουκόλης, Μπάμπουρας, Μαχαίρας και δύο ο Παυλίδης.