Home > Αθλητικά > Βριλήσσια- Δράμα 31-31 – «Γλυκόπικρη γεύση» για την ισοπαλία της Δράμα ‘86

Βριλήσσια- Δράμα 31-31 – «Γλυκόπικρη γεύση» για την ισοπαλία της Δράμα ‘86

Βριλήσσια- Δράμα 31-31

«Γλυκόπικρη γεύση» για

την ισοπαλία της Δράμα ‘86

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Βριλήσσια και Δράμα στην πρεμιέρα του Β’ γύρου της Handball Premier μετά το ισόπαλο 31-31.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν για την παραμονή τους, ενώ οι Δραμινοί για να διατηρηθούν ψηλά στην βαθμολογία. Οι δύο ομάδες παρουσίασαν ένα πολύ μαχητικό πρόσωπο με αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών με το τέλος του παιχνιδιού να αφήνει μια «γλυκόπικρη» γεύση για την ισοπαλία της δραμινής ομάδας.

Οι ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, στο 1ο ημίχρονο η Δράμα ήταν κυρίαρχη, έχοντας σταθερό προβάδισμα που έφτασε και στα τρία γκολ (10-13 στο 19’, 11-14 στο 21’, 12-15 στο 22’), ενώ το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 17-18.

Στο Β’ μέρος οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι, πήραν γρήγορα το προβάδισμα (19-18) στο 32’, ενώ στη συνέχεια κατάφεραν να αποκτήσουν τον πλήρη έλεγχο προηγούμενοι 29-25 (50’) με επιμέρους σκορ 6-2, από το 23-23 στο 42’. Η Δράμα αντέδρασε και ισοφάρισε 29-29 (56΄) με σερί 4-0 και 30-30 στο 57’. Στα τελευταία δύο λεπτά, σκόραραν ο Στάθης για το 31-30 (57:50) Στάθης και ο Τόσκας (58:20) για το τελικό 31-31.

Δυστυχώς το κενό των τραυματιών Καβάζη, Δεμερτζίδη, Τουνγκελίδη είναι μεγάλο. Ο Τουνγκελίδης με το οστικό οίδημα που έχει θα επιστρέψει μετά την διακοπή των εορτών αφού υποβάλλεται σε ειδικές εντατικές θεραπείες και οι Δραμινοί κινούνται για την απόκτηση περιφερειακού.

Σε δελτίο τύπου που εξέδωσε η Δράμα ’86 αναφέρει μεταξύ άλλων για τον αγώνα: «Στο γήπεδο παραβρέθηκαν και 50 φίλαθλοι – χούλιγκαν που εκτός του ότι ήταν συνέχεια στα κάγκελα βρίζοντας και εμποδίζοντας το live streaming μετά την λήξη του αγώνα επιτέθηκαν στο λεωφορείο της ομάδας με διάφορα αντικείμενα και παρολίγο τραυματισμό στελέχους της αποστολής. Οι υπεύθυνοι της ομάδας μας  μετά από συνεννόηση με την Άμεση Δράση φρόντισαν να φύγει η ομάδα με ασφάλεια από το γήπεδο. Αυτοί όλοι δεν γίνεται να βρίσκονται σε γήπεδο Handball όσο κρίσιμος και να είναι ο αγώνας μιας ομάδας. Θα ζητηθεί η έκθεση του στελέχους της αθλητικής βίας και θα ενημερωθούν όλοι οι αρμόδιοι. Στο γήπεδο βρισκόταν μόνο ένας αστυνομικός ο οποίος ενημερώθηκε να καλέσει ενισχύσεις αλλά…».

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-6, 9-10, 11-13, 15-15, 17-18 (ημχ.), 20-20, 22-22, 25-23, 29-26, 29-28, 31-31

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Τούτσης): Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 7, Βλάχος 4, Τόμπρος 2, Πανταζής 3, Αντωνιάδης, Καραμασιώτης 1, Ζαρίκος 1, Χερουβειμ 1, Βαμβακάς 1, Χουρσουντιάν 7, Στάθης 4, Κορκολής, Χάλαρης, Κιουλτζίδης, Γκένας.

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Μωραΐτης 3, Χαϊτίδης 4, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 2, Τορνικίδης, Τόσκας 10, Παπάζογλου, Καλαϊτζίδης, Ντάκαρης, Μπάρμπας, Παπαγεωργίου 2, Ζιβούλοβιτς 3, Παπαδόπουλος 6, Ευθυμιάδης, Κρανιώτης, Σίνα 1.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 1/1-3/4