Home > Αθλητικά > Bianco Monte Δράμα 86- Φίλιππος Βέροιας 28-26 – Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες

Bianco Monte Δράμα 86- Φίλιππος Βέροιας 28-26

Δεύτερη νίκη

σε ισάριθμους αγώνες

Την δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα πέτυχε η Δράμα 86 που κέρδισε τον Φίλιππο Βέροιας με 28-26. Η Δράμα μετά το πρώτο τέταρτο μπήκε μπροστά στο σκορ με τρία γκολ και έκλεισε το ημίχρονο με 15-12. Στην επανάληψη η ομάδα της Δράμας κατάφερε να κρατήσει την διαφορά και να φτάσει στο τέλος στην νίκη με 28-26. Μια ακόμη νίκη για τη Δραμινή ομάδα  που θα δώσει αυτόπεποίθηση και ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 6-6, 9-7, 11-8, 15-12 (ημχ.) 17-14, 19-15, 21-17, 23-19, 25-22, 28-26

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 (Σάκης Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Παπάζογλου Ε., Σίνα, Χαϊτίδης 8, Τουνγκελίδης 4, Δέσπος, Παγωνίδης, Παπαδόπουλος 3, Κουρτίδης, Παπάζογλου Α. 4, Καφαντάρης 3, Βακκάς, Φραγκούλης, Θωμίδης, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 6.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κώστας Τούτσης): Αρβανιτίδης, Κωστακίδης 9, Φιλόσογλου Β., Άγκοβιτς 1, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος 3, Κουκουτσίδης 2, Μπαλτατζής 4, Φιλόσογλου Κ., Τριανταφυλλίδης 7, Τσαμήτρος, Στανκίδης, Ρίζος, Καραγιοβάνης, Πετρομελίδης, Κακαφίκας.