Home > Αθλητικά > 11η θέση για τον Δραμινό Χρήστο Μουλιστάνο στο 37ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου

11η θέση για τον Δραμινό Χρήστο

Μουλιστάνο στο 37ο Πανελλήνιο

Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου

Μοναδική ατμόσφαιρα δημιουργήθηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στη διάρκεια της πρώτης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου. Περισσότεροι από 7.000 άνθρωποι βρέθηκαν στις εξέδρες του ΣΕΦ χειροκρότησαν και έδωσαν ώθηση στους αθλητές και στις αθλήτριες που συμμετείχαν στη διοργάνωση.

Ιδιαίτερα γιορτινή ήταν και μια άλλη πλευρά της εξέδρας εκεί όπου υπήρχαν εκατοντάδες μαθητές και μαθήτριες από τον Πειραιά.

Σε προηγούμενο ρεπορτάζ του «Π.Τ.», αναφερθήκαμε στην επιτυχία του Άγγελου Ανδρέογλου που κατέκτησε την 1η θέση στο έπταθλο. Στην ίδια διοργάνωση, συμμετείχε και ο Δραμινός αθλητής Χρήστος Μουλιστάνος του Α.Σ. Δοξάτου στο αγώνισμα της Σφαιροβολίας.

Ο Δραμινός αθλητής, κατάφερε να κατακτήσει την 11η θέση στον τελικό με βολή στα 14,57 μ.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στη Σφαιροβολία ο Τάσος Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) με τη βολή στα 19,42 μ. στην πέμπτη του προσπάθεια. Ο αθλητής του Γιώργου Μποτσκαριώβ είχε τέσσερις προσπάθειες πάνω από τα 19,00 μ. και έκλεισε τον αγώνα του με 19,38 μέτρα.

Ο Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος) δε βρέθηκε σε καλή ημέρα, αφού είχε καλύτερη προσπάθεια στα 18,18 μέτρα. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Φάνης Μαυροδόντης (ΓΑΣ Χολαργός) με 16,45 μέτρα.