Home > Αθλητικά > Γυναικείο Ποδόσφαιρο-Πάτησε κορυφή η Δόξα 2016

Γυναικείο Ποδόσφαιρο-Πάτησε κορυφή η Δόξα 2016

Γυναικείο Ποδόσφαιρο

Πάτησε κορυφή η Δόξα 2016

Με εξ΄ αναβολής αγώνες σε Α΄ και Β΄ Εθνική και κανονική δράση στην Γ΄ συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα Ποδοσφαίρου Γυναικών.

Η ομάδα της Δράμας Δόξα 2016, αγωνίστηκε για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής απέναντι στην ομάδα του Βόλου ΝΠΣ στο γήπεδο της Αδριανής.

Σε ένα αγώνα που διεξήχθη μόνο για τα τελευταία 28 λεπτά, όσο δηλαδή απέμενε για την λήξη του αγώνα όταν αυτός διακόπηκε λόγω της σφοδρής χαλαζόπτωσης.

Η ομάδα της Δράμας κατάφερε να ολοκληρώσει την προσπάθεια της και να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης επικρατώντας με 4-1 της ομάδας του Βόλου ΝΠΣ. Να θυμίσουμε ότι ο αγώνας είχε διακοπεί ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ της δραμινής ομάδας.

Στα 28 λεπτά αγώνα η Δόξα 2016 κατάφερε να σκοράρει αλλά δύο τέρματα με τη Μαρασλή μετά από προσωπική προσπάθεια και πλασέ μέσα από την περιοχή στο 75′ και με τη Ιτόγια με προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ της Πουλιούδη.

Με αυτή την νίκη η ομάδα της Δράμας πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας όμως ένα αγώνα περισσότερο από την ομάδα των Γρεβενών.