Home > Αθλητικά > Αερωπος Εδεσσας – Δράμα  86: 27-27-Σε «νεκρό χρόνο» έχασε τη νίκη η ομάδα της Δράμας

Αερωπος Εδεσσας – Δράμα  86: 27-27

Σε «νεκρό χρόνο» έχασε

τη νίκη η ομάδα της Δράμας

Η Δράμα ’86 ήρθε ισόπαλη 27-27 με τον Αερωπό Έδεσσας στο εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 6η αγωνιστική της Handball Premier. Σ’ ένα συγκλονιστικό παιχνίδι οι ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όπου στο τέλος τις βρήκε ισόπαλες 12-12. Στο 40’ η Δράμα μπήκε μπροστά στο σκορ με δύο τέρματα, όμως πέντε λεπτά αργότερα η Έδεσσα ισοφάρισε το παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη κατάφεραν να προηγηθούν με 25-27 με τον Αερωπό να μειώνει στο τελευταίο λεπτό σε 26-27. Στην τελευταία φάση του αγώνα και ενώ οι παίκτες της Δράμας είχαν στην κατοχή τους την μπάλα, δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν στην επίθεση και οι γηπεδούχοι σε «νεκρό χρόνο» ισοφάρισαν.

Ο Νίκολιτς πέτυχε τα 12 από τα 27 γκολ για την ομάδα της Δράμας, η οποία ξεκινάει μια σειρά δέκα παιχνιδιών, σε σαράντα ημέρες, που θα κρίνει εκτός την Ευρωπαϊκή πορεία (αγώνες για τον 4ο γύρο του European Cup) και τα πλέι οφ της Handball Premier.