Home > Αθλητικά > Χ-αμένοι βαθμοί για Πανδραμαϊκό και Δόξα Δράμας στην 3η αγωνιστική

Χ-αμένοι βαθμοί για Πανδραμαϊκό και Δόξα Δράμας στην 3η αγωνιστική

Χ-αμένοι βαθμοί για Πανδραμαϊκό

και Δόξα Δράμας στην 3η αγωνιστική

Στην 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, Δόξα Δράμας και Πανδραμαϊκός, δεν κατάφεραν να εξαργυρώσουν σε βαθμούς νίκης την καλή τους αγωνιστική εικόνα, απέναντι σε Αλεξανδρούπολη και Σοχό αντίστοιχα. Τον βαθμό της ισοπαλίας πήρε η Δόξα μέσα στην Αλεξανδρούπολη με την αντίστοιχη ομάδα. Οι Μαυραετοί άνοιξαν το σκορ στις αρχές του 2ου ημιχρόνου με τον Τζανουλίνο και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 λίγα λεπτά αργότερα με εύστοχο πέναλτι του Πατσιώρα. Η «απειρία» της Δόξας της στέρησε την πρώτη της εκτός έδρας νίκη με την ομάδα της Δράμας να είναι καλύτερη στα 90 λεπτά του αγώνα.

Ο Πανδραμαϊκός στο γήπεδο του Νικοτσάρα ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Εθνικό Σοχού. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20’ με τον Αμαραντίδη και στις καθυστερήσεις του αγώνα ισοφάρισε ο Πανδραμαϊκός με τον Πινδώνη, με τη δραμινή ομάδα να αδικείται με το τελικό αποτέλεσμα, βάσει της αγωνιστικής εικόνας των δύο ομάδων.