Home > Αθλητικά > Χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα συνεχίζουν οι Μαυραετοί Την Τετάρτη (04/10) στη Δράμα με Άρη Πετεινού

.Ο. Χανιώτη – Δόξα Δράμας 2-1

Χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα

συνεχίζουν οι Μαυραετοί

Την Τετάρτη (04/10) στη Δράμα με Άρη Πετεινού

Πραγματοποιήθηκε η 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής στο Α’ Όμιλο και η Δόξα Δράμας γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Α.Ο. Χανιώτη και βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας από την έναρξη του πρωταθλήματος με έναν βαθμό.

Η ομάδα της Δράμας απέναντι στον Α.Ο. Χανιώτη ξεκίνησε δυνατά και στο 10’ το σουτ του Θεοδοσιάδη σταμάτησε στο δοκάρι, στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο σώμα του τερματοφύλακα Γκάρα και ξανασταμάτησε στο δοκάρι για δεύτερη φορά.

Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού στο πρώτο εικοσάλεπτο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Φουέντε στο 14’. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ο Μπρατσιάνης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 για την Δόξα Δράμας που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Χατζηδημητρίου απέναντι από τον Γκάρα έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών και δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Κόμνος με κεφαλιά έκανε το 2-1 για τον Α.Ο. Χανιώτη.

Ο τεχνικός της Δόξας, προσπάθησε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού κάνοντας δυο αλλαγές στα τελευταία πέντε λεπτά περνώντας του Μαλαμούλη και Κόντο (;).

Η Δόξα είναι μια ομάδα με βαριά ιστορία και χρέος της είναι όπου αγωνίζεται να κυνηγάει μόνο τη νίκη καθώς ακόμα και η ισοπαλία είναι αρνητικό αποτέλεσμα. Αυτή τη στιγμή υπάρχει πίεση στην ομάδα για θετικό αποτέλεσμα όμως όλοι θα πρέπει να συνεχίσουν την σκληρή δουλειά για να βρεθεί η Δόξα τουλάχιστον βαθμολογικά εκεί που της αξίζει.

Για την Τετάρτη (04/10) ορίστηκε η εμβόλιμη 1η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 1ο ομίλου, η οποία είχε αναβληθεί λόγω των πλημμυρών που είχαν πλήξει την Θεσσαλία.

Η ομάδα της Δόξας , φιλοξενεί στη Δράμα τον Άρη Πετεινού και θέλει μαζί με τη στήριξη του κόσμου να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Α.Ο. Χανιώτη (Γαλτσίδης): Γκάρας, Αναγνώστης, Κουτσικοβαγγέλης, Κόμνος, Φουέντες (60’ Κατσιάκης), Καραγιάννης, Αθανασιάδης, Διαμαντόπουλος, Τοπούζης, Τούλης, Ράντζα

Δόξα Δράμας (Παναγιώτου): Ηλιάδης, Θεοδοσιάδης, Παπαϊωάννου, Χατζηκούρτης, Μπλιός, Περσίδης (90’ Κόντος), Πιτσόλης, Χατζηδημητρίου, Ατανάσοφ (67’ Οικονομίδης), Παπαδόπουλος (90’ Μαλαμούλης), Μπρατσιάνη.