Home > Αθλητικά > Δόξα Δράμας-Νίκη Ευκαρπίας 0-0 Ανώτερη η Δόξα αλλά της έλειψε το γκολ

Δόξα Δράμας-Νίκη Ευκαρπίας 0-0 Ανώτερη η Δόξα αλλά της έλειψε το γκολ

Δόξα Δράμας-Νίκη Ευκαρπίας 0-0

Ανώτερη η Δόξα αλλά

της έλειψε το γκολ

Η Δόξα δεν κατάφερε να βρει γκολ απέναντι στη νεοφώτιστη Νίκη Ευκαρπίας στο γήπεδο της Δράμας και κόλλησε στην λευκή ισοπαλία για τη 3η αγωνιστική της Γ Εθνικής.

Οι Μαυραετοί δεν μπόρεσαν να βρουν λύσεις ούτε για το άγχος τους ούτε για την άμυνα της Ευκαρπίας και έμειναν στο 0-0 παίρνοντας τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα.

Η Δόξα είχε το πάνω χέρι της αναμέτρησης ιδίως στο δεύτερο 45λεπτο, όμως της έλειπε το καθαρό μυαλό στην τελική πάσα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και χωρίς τις μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Στην επανάληψη, η Δόξα είχε την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα, όμως κάποια στημένα και κάποιες σέντρες από τους παίκτες της Δόξας, ήταν ο μοναδικός τρόπος που η μπάλα έφτανε στην εστία του Σοϊλεμέζογλου.

Οι σέντρες που περνούσαν οι παίκτες της Δόξας στην περιοχή, είτε πήγαιναν κατευθείαν πάνω σε πόδια των φιλοξενούμενων, είτε κατευθείαν άουτ.

Οι παίκτες της Δόξας απειλούσαν κυρίως από την αριστερή πλευρά με τον Οικονομίδη και τον Θεοδοσιάδη, όμως δεν υπήρξε ο παίκτης στις σέντρες που θα έσπρωχνε την μπάλα στα δίχτυα. Η ομάδα της Δόξας που έχει πολλά παράπονα από τον δεύτερο επόπτη, ο οποίος πολλές φορές σταματούσε επιθέσεις της Δόξας ως οφ σάιτ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Δόξα Δράμας(Παναγιώτου):Ηλιάδης, Χατζηκούρτης, Παπαϊωάννου, Ατανάσοφ(68′ Κόντος), Οικονομίδης(68′ Χατζηδημητρίου),, Ρούτσης(35′ Πιτσόλης), Μπρατσιάνη, Παπαδόπουλος, Θεοδοσιάδης, Μπλιός, Περσίδης.

Νίκη Ευκαρπίας(Καμπουρίδης):Σοιλεμεζόγλου, Ανδρεάκος, Δεληζάνος, Καραγιαννίδης, Θεοδωρίδης, Ιβανίδης(75′ Κόντος), Ιγνατίου(53′ Ρανδζής),Γουνόπουλος, Μάρτος(59′ Αγγελίδης), Μποζίδης(75′ Κασιούρας), Ξανθόπουλος.

Στην ομάδα της Ευκαρπίας, προπονητής είναι ο Δραμινός Γιάννης Καμπουρίδης, ενώ στην αρχική εντεκάδα ήταν ο επίσης Δραμινός, Κωνσταντίνος Ιγνατίου.