Home > Αθλητικά > Δόξα Δράμας – Βέροια   4-1 Βαθμολογική ανάσα για τη Δόξα Δράμας

Δόξα Δράμας – Βέροια   4-1 Βαθμολογική ανάσα για τη Δόξα Δράμας

Δόξα Δράμας – Βέροια   4-1

Βαθμολογική ανάσα

για τη Δόξα Δράμας

Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο η Δόξα Δράμας κέρδισε με 4-1 τη Βέροια για τη 12 αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου. Οι Μαυραετοί πήραν ένα σπουδαίο τρίποντο, το οποίο θα τους δώσεις ψυχολογική ώθηση στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Ήταν η πρώτη νίκη του Ιεροκλή Σολτίδη στον πάγκο της ομάδας και η Δόξα ήταν καλύτερη και στα 90 λεπτά του αγώνα. Ο Κόντος με απευθείας φάουλ έκανε το 1-0 στο 7’, ενώ ο Χατζηδημητρίου είκοσι λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Χατζηδημητρίου πέτυχε άλλα δύο γκολ, ενώ λίγο πριν το τέλος ο Μεληκιώτης διαμόρφωσε το 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.