Home > Αθλητικά > Εφτά μετάλλια κατέκτησε ο  Α.Σ. Αλφεού Δράμας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Brazilian Ζίου Ζίτσου

Εφτά μετάλλια κατέκτησε

ο  Α.Σ. Αλφεού Δράμας στο Πανελλήνιο

Πρωτάθλημα Brazilian Ζίου Ζίτσου

Οι αθλητές και οι αθλήτριες του Α.Σ. Αλφεού Δράμας συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Brazilian Jiu Jitsu που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο ΟΑΚΑ στην αίθουσα Γεώργιος Κασιμάτης.

Στο κορυφαίο για το άθλημά γεγονός της χώρας οι εφτά Δραμινοί αθλητές εκπροσώπησαν την πόλη μας ανεβάζοντάς την υπερήφανα πολυάριθμες φορές στο βάθρο κατακτώντας 6 χρυσά μετάλλια και 1 χάλκινο.

Σε μόλις πέντε χρόνια λειτουργίας ο δραμινός σύλλογος συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τις επιδόσεις του σε μεγάλες διοργανώσεις.

Στην Κατηγορία adults (ενηλίκων), ο Ιακωβίδης Γεώργιος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, ο Στεφανίδης Βασίλειος την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, ο Τοπαλίδης Σπύρος την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο και ο Χαρπαντίδης Νικόλαος την 1η θέση και το τέταρτο χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία τους.

Στην Kατηγορια Juvenile (εφήβων), ο Γεωργιάδης Σταύρος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο όπως επίσης και η Παπαεμμανουήλ Γαβριηλία που κατέκτησε την πρώτη θέση.

Στην ίδια κατηγορία, ο Ακριτίδης Ιωάννης κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.