Home > Αθλητικά > Εντυπωσίασαν με τις επιδόσεις τους οι αθλήτριες της Ακαδημίας Γυμναστικής Δράμας στο 6ο international Tournament Royal Crown

Εντυπωσίασαν με τις επιδόσεις τους οι αθλήτριες

της Ακαδημίας Γυμναστικής Δράμας

στο 6ο international Tournament Royal Crown

Εντυπωσιακή ήταν η πρώτη συμμετοχή της Ακαδημία Γυμναστικής Δράμας στο 6ο international Tournament Royal Crown.

Οι αθλήτριες του συλλόγου εντυπωσίασαν με την πρώτη εμφάνισή τους  παρουσιάζοντας ένα όμορφο πρόγραμμα. Στο τουρνουά όπου έλαβαν μέρος περισσότερες από 700 αθλήτριες, παρουσιάστηκαν επιβλητικά προγράμματα από κορυφαίες αθλήτριες, ενώ οι μικρές αθλήτριες άνοιξαν τα φτερά τους σε μια διοργάνωση υψηλών προδιαγραφών.

Ανάμεσα στις αθλήτριες που πήραν μέρος συγκαταλέγονται οι πρωταθλήτριες των κατηγοριών Γυναικών και Νεανίδων, οι οποίες στοχεύουν όλο και ψηλότερα, μέχρι λιλιπούτειες αθλήτριες των προ-αγωνιστικών κατηγοριών, που κάνουν τώρα τα πρώτα τους βήματα και ανακαλύπτουν τον υπέροχο κόσμο της ρυθμικής γυμναστικής.

Τα κορίτσια του δραμινού Συλλόγου κατέκτησαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο ελεύθερο πρόγραμμα με την Δάφνη Σαββίδου και την 10η θέση σε πρόγραμμα με μπάλα με την Μάρτα Μπάτζιου στις Παγκορασίδες.

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Δέσποινα Γιαγκάζογλου στο ελεύθερο πρόγραμμα και την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο σε πρόγραμμα με στεφάνι.

Στην κατηγορία Κορασίδων, η Παναγιώτα Γιάντσιου κατέλαβε την 11η θέση σε πρόγραμμα με στεφάνι.

Εξαιρετική ήταν και η παρουσία των μικρότερων αθλητριών του Συλλόγου: Δερμετζή Γεωργία, Δερμετζή Νικολέτα, Ιορδανίδου Σοφία – Αγάπη Πίτατζη Μαρκέλλα, Κοκολιού Αθανασία, Στεργίου Μαρία, Ντίνα Στέλλα και της πιο μικρής αθλήτριας – γεννημένη το 2017 – Νικόλτσιου Μαριάννας.Αξίζουν συγχαρητήρια στις αθλήτριες και τις προπονήτριες Αναστασία Παυλίδου και Χαρά Ανδρινοπούλου, που μέσα σε λίγους μήνες έφεραν αυτά τα αποτελέσματα.

(Οι φωτογραφίες παραχωρήθηκαν από τον σύλλογο).