Home > Αθλητικά > Νέα Αμισός – Ηρακλής Αμμουδιάς 2-2- Άξιζε τη νίκη η δραμινή ομάδα

Νέα Αμισός – Ηρακλής Αμμουδιάς 2-2- Άξιζε τη νίκη η δραμινή ομάδα

Νέα Αμισός – Ηρακλής Αμμουδιάς 2-2

Άξιζε τη νίκη

η δραμινή ομάδα

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήρε τελικά η Νέα Αμισός στην έδρα της απέναντι στον Ηρακλή Αμμουδιάς για τα μπαράζ ανόδου στην Γ΄ Εθνική. Αγωνιστικά ήταν ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου και ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40’ μετά από λάθος διώξιμο του Ιωσηφίδη ενώ τρία λεπτά αργότερα η δραμινή ομάδα έφερε το παιχνίδι στα ίσα με εύστοχο πέναλτι του Τσιμισκίδη.

Στην επανάληψη, η Νέα Αμισός έκανε το 2-1 στο 70’ με τον Αμαραντίδη και πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί η ομάδα των Σερρών ισοφάρισε σε 2-2 με τον Ζιάκα.

ΠΑΟΠ Ν.Αμισού (Γιώργος Πολυχρονίδης) :Θεοδοσιάδης, Κερεμίδης(65′ Αμαραντίδης), Ιωσηφίδης(89′ Τζάρτζαλος), Φερσιζίδης, Βραμέντζαλης, Σιλλός(81′ Μπιαζάκης Δ.) Αμανατίδης, Ζαγιάκου(65′ Προβατίδης),Τσιμισκίδης(89′ Μπιαζάκης Α.),Βακιρτζής, Πούλας