Home > Αθλητικά > Φίλιππος Βέροιας – Κ.Α.Ο. Δράμας 75-68 Ήττα στις λεπτομέρειες για την Δραμινή ομάδα

Φίλιππος Βέροιας – Κ.Α.Ο. Δράμας 75-68

Ήττα στις λεπτομέρειες

για την Δραμινή ομάδα

Την ήττα με 75-68 γνώρισε η ομάδα του ΚΑΟΔ από τον Φίλιππο Βέροιας, στην 7η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Μπάσκετ της National League.

Η ομάδα της Δράμας πάλεψε το παιχνίδι για 35’ όμως στο φινάλε της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι είχαν πιο καθαρό μυαλό και πέτυχαν εύκολα καλάθια στο τέλος, παίρνοντας τη νίκη.

Το ξεκίνημα για τους Δραμινούς ήταν πολύ καλό, κυρίως επιθετικά, με αποτέλεσμα η πρώτη περίοδος να βρει τον ΚΑΟΔ να προηγείται με 11-20. Στην συνέχεια, η ομάδα της Δράμας συνέχισε να είναι πολύ καλή επιθετικά και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 34-40.

Στο ίδιο μοτίβο, κύλησε και το τρίτο δεκάλεπτο με τους Δραμινός να είναι μπροστά με έξι πόντους όμως την τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεσή τους και πήραν τη νίκη στο τέλος με 75 – 68.

Δεκάλεπτα: 11-20, 34-40, 51-57, 75-68

Οι συνθέσεις

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 22(2), Αποστολίδης 6(1), Ξενιτίδης 16(2), Κάτζος 3, Καραγιώργος 9(1), Μπένας 15(2), Μελαδιανός 2, Κοτσάνος 2, Δημάλης, Λάζαρης, Πολυμένης, Αμανατίδης.

Κ.Α.Ο.Δ. (Γρηγοριάδης): Μαραβέγιας 16(4), Ρουμπιέρα 11(1), Γρίψιος 15(2), Παπαδόπουλος 12, Μπέσσας 10(2), Γεωργίου 3(1), Παπαπασχάλης 1, Καραϊσκάκης, Γρηγοριάδης, Στεφανίδης, Καραγιαννίδης, Κασάπης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-ΧΑΝΘ 79-68

Φίλιππος Β.-ΚΑΟ Δράμας 75-68

Μαχητές Πεύκων Πειραματικό-ΓΑΣ Κομοτηνή 73-60

Καβάλα-Αρετσού Καλαμαριάς 57-67

Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά (Ο αγώνας διακόπηκε λόγω προβλήματος στην ηλεκτροδότηση)