Home > Αθλητικά > Γ’ Εθνική-Με το δεξί ο Πανδραμαϊκός στην πρεμιέρα-Ισόπαλοι (0-0) ήρθαν Δόξα Δράμας και Ορφέας Ξάνθης

Γ’ Εθνική

Με το δεξί ο Πανδραμαϊκός στην πρεμιέρα

Ισόπαλοι ήρθαν Δόξα και Ορφέας Ξάνθης

Με το δεξί ξεκίνησε ο Πανδραμαϊκός στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής κερδίζοντας με 2-0 μέσα στο Ορφάνι, τον Μέγα Αλέξανδρο Ορφανίου. Ο Πινδώνης λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Δράμας, ενώ ο Τζελίδης στις αρχές του 2ου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48’ έκανε το 0-2, που έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Η ομάδα της Δόξας πήρε τον  βαθμό της ισοπαλίας στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής απέναντι στον Ορφέα Ξάνθης στη Δράμα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 35’ και από εκείνο το σημείο και μετά η Δόξα αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Παπαϊωάννου.

Λίγο πριν το τέλος του αγώνα, ο Πετρίδης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η Δόξα τελείωσε τον αγώνα με εννέα παίκτες.