Home > Αθλητικά > Γ’ Εθνική-Δύο στα δύο ο Πανδραμαϊκός-Πρώτη νίκη για την ομάδα της Δόξας στο πρωτάθλημα

Γ’ Εθνική

Δύο στα δύο ο Πανδραμαϊκός

Πρώτη νίκη για την ομάδα της Δόξας στο πρωτάθλημα

Δεύτερη νίκη πέτυχε ο Πανδραμαϊκός σε ισάριθμα παιχνίδια κερδίζοντας 2-0 μέσα στο Παραλίμνιο. Η ομάδα της Δράμας άνοιξε το σκορ στο 20’ με τον Παυλίδη που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Αχαλινόπουλος έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με την ομάδα του Πανδραμαϊκού να πετυχαίνει τη 2η του νίκη στο πρωτάθλημα στο δεύτερο εκτός έδρας παιχνίδι.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα έκανε η Δόξα που κέρδισε με 5-2 τον Θερμαϊκό Θέρμης. Πάνω από 500 άτομα βρέθηκαν στο γήπεδο της Δόξας για να στηρίξουν τους παίκτες του Σπύρου Φιλίππου με τους Μαυραετούς να εκμεταλλεύονται τις ευκαιρίες τους στο πρώτο εικοσάλεπτο. Χατζηκυριάκου και Στάικος έβαλαν την ομάδα της Δόξας μπροστά στο σκορ με 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Κόντος έκανε το 3-0, ενώ στο 60’ ο Πουρνάρας μείωσε σε 3-1 με εύστοχο πέναλτι για τους φιλοξενούμενους.

Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ο Βενιζέλος μείωσε σε 3-2 για τον Θερμαϊκό. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Δόξα κλείδωσε τη νίκη πετυχαίνοντας δύο γκολ με τον ο Ομασέρε στο 84’ και τον Κόντο στο 88’.